آموزش رفع گرفتگی لوله با لوله بازکن دستی

آموزش رفع گرفتگی لوله با لوله بازکن دستی

آموزش رفع گرفتگی لوله با لوله بازکن دستی

به نظر می رسد گرفتن چاه توالت در نامناسب ترین زمان اتفاق می افتد. خوشبختانه در خیلی از موارد شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای مشکل گرفتگی چاه و لوله توالت یا دستشویی را خودتان حل نمائید. مشکل اکثر این گرفتگی های چاه را می توانید با استفاده از یک … یا یک محلول تمیزکننده چاه خانگی که از آب داغ، جوش شیرین و سرکه تشکیل شده، حل نمائید. در گرفتگی های عمیق تر روشهای متفاوت دیگری وجود دارد. تخلیه چاه و لوله بازکنی کاوه امیدوار است با ارائه این مقاله آموزشی در ۷ قسمت شما عزیزان را در حل مشکل تخلیه چاه و لوله بازکنی کمک و یاری نماید.

روش اول: استفاده از لوله بازکن دستی

۱- از سرازیر شدن توالت جلوگیری نمائید:

اگر با اولین فلاش تانک زدن، بخوبی عمل نکرد دوباره از فلاش تانک استفاده نکنید. این امر سبب می شود تا آب بیشتری در کاسه توالت جمع شود. در عوض، درب فلاش تانک را گذاشته و فلپر توالت را ببندید. بستن فلپر سبب خواهد شد تا آب بیشتری وارد کاسه توالت نشود.

tasisatkaveh-ir-evacuation-toilet1

۲- محیط دستشویی را آماده کنید:

بعلت اینکه ممکن است در هنگام تخلیه چاه یا لوله بازکنی مواد داخل توالت به بیرون بپاشد، محیط را با روزنامه یا وسیله مناسب دیگری بپوشانید. همچنین شما باید فن تهویه را روشن کرده یا پنجره را برای بیرون رفتن بوی ناپاک فضا باز کنید.

tasisatkaveh-ir-evacuation-toilet2

۳- بررسی کنید آیا بدون وسیله می شود عامل انسداد را از بین برد:

اگر شما خود می توانید عامل گرفتگی چاه یا لوله را مشاهده نمائید و به وسیله ای نیاز نیست، این کار را انجام دهید.

tasisatkaveh-ir-evacuation-toilet3

۴- از یک لوله بازکن با کیفیت استفاده کنید:

این مهم است که شما از یک لوله بازکن دستی پلاستیکی سنگین و بزرگ به شکل توپی یا بطوری که بصورت لب به لب قرار بگیرد استفاده نمایید. هرگز از یک لوله بازکن ارزان قیمت فنجانی شکل برای این کار استفاده نکنید!

tasisatkaveh-ir-evacuation-toilet4

۵- لوله بازکن دستی را به داخل کاسه توالت وارد نمائید:

مطمون شوید که لوله بازکن کل سوراخ توالت را پوشانده باشد. همچنین بسیار مهم است که لوله بازکن در آب غوطه ور باشد و اطراف آن هوا نباشد! اگر آبی اطراف آن نیست حتما مقداری آب به کاسه توالت بریزید. پس از آن ابتدا به آرامی لوله بازکن را رو به پائین فشار دهید تا هوای آن گرفته شود. سپس بصورت سریع آن را بالا بکشید. این کار را تا ۱۵ یا ۲۰ بار بطور مداوم انجام دهید. صبور باشید چون ممکن است جسم سختی در داخل چاه یا لوله گیر کرده باشد.

tasisatkaveh-ir-evacuation-toilet6

۶- فلاش تانک را بزنید تا اگر چیزی مانده است از بین برود:

اگر عملیات لوله بازکنی را انجام دادید و هنوز مشکل رفع نشده، پس از چند بار دوباره در کاسه مقداری آب وارد کنید که این کار می تواند به کمک فلاش تانک انجام شود.

این مراحل را با صبر تا دقایقی انجام دهید. اگر مشکل رفع نشد با تخلیه چاه و لوله بازکنی کاوه همراه باشید تا روش دوم را در مقاله بعد به شما عزیزان معرفی نمائیم. با تشکر از این که با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code