اجرای سیستم فاضلاب در اطراف رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود ضروری است

اجرای سیستم فاضلاب در اطراف رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود ضروری است

اجرای سیستم فاضلاب در اطراف رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود ضروری است

قاسم سلیمانی دشتکی بعدازظهر امروز در پنجاه و یکمین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: اجرای مصوبات چندگانه وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اجرای سیستم فاضلاب در اطراف رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود ضروری است گفت: همه روستاها و شهرها که در مسیر این دو رودخانه هستند باید به شبکه فاضلاب متصل شوند چراکه آب شرب بسیاری از مردم این استان و چند استان دیگر از این دو رودخانه تأمین می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه سلامت رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود با سرنوشت مردم سروکار دارد خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری طرحی تهیه کنند و در آن اهمیت سیستم فاضلاب اطراف این دو رودخانه را به دولت گوشزد کنند.

سلیمانی افزود: مردم استان‌های یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری برای مصرف شرب خود از آب دو رودخانه این استان استفاده می‌کنند ازاین‌رو این یک طرح ملی است و باید در سطح کلان کشور نسبت به آن تصمیم‌گیری شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری مباحث آبخیزداری و آبخوان‌داری در مناطق بالادست رودخانه‌های این استان را ضروری دانست و تأکید کرد: آبخیزداری و آبخوان‌داری برای اینکه زایش و تولید آب داشته باشیم لازم است.

وی تصریح کرد: برای کلیه مصوبات جلسات مختلف ضرب‌الاجل مشخص شود تا به مرور زمان به دست فراموشی سپرده نشوند و الزامی برای پیگیری آن‌ها وجود داشته باشد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code