اجرای ۵۶۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در زنجان

اجرای ۵۶۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در زنجان

اجرای ۵۶۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در زنجان

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: اجرای ۵۶۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در زنجان در دستور کار قرار دارد.

علی‌محمد نادرخانی چهار شنبه‌شب در جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان زنجان اظهار کرد: پروژه انتقال پساب به تصفیه‌خانه در زنجان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای ۵۶۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در زنجان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: تا کنون ۲۸۷ کیلومتر از این شبکه احداث شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان خاطر نشان کرد: مابقی این شبکه نیز در مدت هفت سال به بهره‌برداری می‌رسد.

نادرخانی با اشاره به اینکه طول اجرای شبکه فاضلاب در سال ۹۶، ۱۸ کیلومتر پیش‌بینی شده است، افزود: در این سال ۶ هزار انشعاب به شبکه فاضلاب افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ اجرای ۱۸ کیلومتر از شبکه فاضلاب در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در سال ۹۸ نیز ۲۷ کیلومتر از شبکه فاضلاب اجرا می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان از نیاز به اعتبار یک هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه فاضلاب زنجان یاد کرد و افزود: برای اتصال انشعابات مشترکان یک هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال نیاز است.

نادرخانی خاطر نشان کرد: برای تشویق مشترکان این مبلغ در اقساط بلند مدت گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۳ در مجموع ۱۲۲ هزار مشترک به شبکه فاضلاب متصل می‌شوند، بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب برای تحقق برنامه‌ها نیاز به حمایت جمعی و تزریق منابع اعتباری دارد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به  انعقاد قرارداد برای اجرای مدول اول اعلام کرد: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب نیز ارتقا و واگذاری آن به پیمانکار انجام شده است.

نادرخانی با بیان اینکه ارزش این سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد ریال است، اضافه کرد: با تکمیل این مدول‌ها از بابت ورود فاضلاب به تصفیه خانه نگرانی نخواهیم داشت.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به اینکه از سال ۸۱ تا مهر سال ۹۵ تعداد انشعابات ۶۵ هزار انشعاب واگذاری و نصب شده است، گفت: از این تعداد ۳۸ هزار واحد نصب شده و ۳۱ هزار واحد نیز به منظور جمع‌آوری و انتقال به تصفیه‌خانه به شبکه فاضلاب وصل شده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code