احداث یک حلقه چاه برای عشایر منطقه هوک شهرضا

احداث یک حلقه چاه برای عشایر منطقه هوک شهرضا

احداث یک حلقه چاه برای عشایر منطقه هوک شهرضا

ایرج دهقان در حاشیه کارگروه مدیریت بحران شهرستان شهرضا در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در زمینه آبیاری سیار، گفت: دستگاه‌های آبرسان ما در خدمت جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مدیریت بحران آب در شهرستان شهرضا است.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در سال گذشته، تصریح کرد: تمام تلاش ما در جهت ایجاد امکانات برای عشایر و ارائه خدمات مناسب به آن‌ها است، در این راستا از محل منابع بودجه خود در سال ۹۴ یک استخر آب برای تأمین آب دام عشایر مهاجر به منطقه احداث کردیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات ما در سال گذشته لایروبی یک قطعه قنات در منطقه سلطان خلیل بود.

رئیس اداره امور عشایر شهرضا با اشاره به احداث ۳ هزار و ۶۰۰ متر لوله برای انتقال آب شرب به مناطق عشایری شهرستان، خاطر نشان کرد: در همین راستا ۲ هزار و ۶۰۰ متر لوله برای انتقال آب کشاورزی نیز کشیده‌ایم.

وی ادامه داد: در شهرستان شهرضا ۶۰ خانوار عشایر با میانگین جمعیت ۵/۷ نفر جمعیت زندگی می‌کنند که نقش ویژه‌ای در تأمین لبنیات و مواد پروتئینی منطقه دارند.

دهقان با اشاره به اقدامات انجام‌ شده برای مقابله با کم‌آبی‌های موجود، تصریح کرد: با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرضا و اداره آب منطقه‌ای یک حلقه چاه آب با مبلغی بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون ریال در منطقه هوک شهرستان احداث ‌شده است.

وی افزود: میزان آب برداشتی درخواستی ما برای این چاه ۵۰ مترمکعب بود که ادارات و مراجع بالاتر با برداشت ۱۰ مترمکعب ما موافقت کردند.

رئیس اداره امور عشایر شهرضا اظهار کرد: در منطقه عشایری دهاقان نیز پیگیر احداث ۲ حلقه چاه با هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۰۰ میلیون ریال هستیم که هماهنگی لازم با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان انجام‌ شده است و در حال پیگیری هماهنگی‌های لازم با اداره آب منطقه‌ای هستیم.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code