اختصاص ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی خطوط انتقال آب روستاهای دهلران

اختصاص ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی خطوط انتقال آب روستاهای دهلران

اختصاص ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی خطوط انتقال آب روستاهای دهلران

نورالله تیموری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دهلران اظهار داشت: شهرستان دهلران به لحاظ خدمات ارائه شده در حوزه آب روستایی فعال‌ترین کارگاه در سطح استان ایلام است.

وی از آغاز کار مطالعاتی خطوط انتقال آب روستاهای مرکزی شهرستان دهلران خبر داد و افزود: آزمایشات ژئو تکنیک در منطقه در حال انجام می باشد که بعد از مراحل مطالعاتی، تحلیل آزمایشات ژئوتکنیک صورت خواهد گرفت.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام اضافه کرد: پس از پایان انجام آزمایشات توسط کارشناسان آبفا روستایی این تحلیل ها بصورت داده های آماری در خواهند آمد که بر اساس این تحلیل‌ها طراحی مخازن انجام خواهد شد.
 
وی گفت: کار جانمایی مخازن انجام شده است و تاپایان شهریورماه کار احداث مخازن را در روستاهای بخش مرکزی انجام خواهد شد.
 
تیموری عنوان کرد: پس از احداث مخازن، پروژه خطوط انتقال آب از برتش تا بشه دراز به پیمان خواهد رفت و پس از انتخاب پیمانکار واجد شرایط عملیات اجرایی خطوط انتقال آب روستاهای بخش مرکزی دهلران آغاز خواهد شد.
 
وی ابراز داشت: خطوط انتقال، مخازن و تأسیسات آب این روستاها به دلیل فرسوده بودن مشکلاتی را برای اهالی این روستاها به وجود آورده بود که در حال مهندسی مجدد این خطوط انتقال هستیم.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام عنوان کرد: با توجه به محدودیت حجم منابع آبی در شهرستان دهلران و مشکلات کیفی آب آشامیدنی در این شهرستان، نگاه ویژه‌ای در بحث اعتبارات به دهلران وجود دارد.
 
تیموری تصریح کرد: مبلغ ۴۵ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز خطوط انتقال آب روستاهای بخش مرکزی پیش بینی شده است که مشکل اعتباری در این خصوص وجود ندارد و اعتبار مورد نیاز برای این پروژه تأمین اعتبار شده است و مشکل نقدینگی وجود ندارد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code