اخذ مجوز حفر چاه جدید در روستای میان‌کوه

اخذ مجوز حفر چاه جدید در روستای میان‌کوه

اخذ مجوز حفر چاه جدید در روستای میان‌کوه

حسین‌ رجب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: به علت مصرف بالای آب در روستاها و اختلاف ارتفاع آب در روستاها، سهمیه‌بندی آب در تعدادی از روستاها صورت گرفته و به همین دلیل به صورت سیار آبرسانی انجام می‌شود.

وی افزود: روستای میان‌کوه شهرستان آبیک از جمله روستاهایی است که هفته‌ای پنج سرویس آبرسانی سیار در آن صورت می‌گیرد.

مدیرآبفای روستایی شهرستان آبیک ادامه داد: روزانه ۲۰ متر مکعب و هفته‌ای ۶۰ متر مکعب آبرسانی سیار به روستای میان‌کوه از توابع بخش مرکزی این شهرستان صورت می‌گیرد؛ این درحالی است که از چاه این روستا ۱۰۵ متر مکعب، آب برای آبرسانی به مردم استحصال می‌‌شود.

رجب‌پور اضافه کرد: به اندازه استاندارد چاه روستای میان‌کوه دارای آب بوده ولی به دلیل استفاده بیش از حد روستائیان از آب، آبرسانی سیار به روستای میان کوه صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مجوز حفر چاه جدید در روستای میان‌کوه از شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین أخذ شده و در مرحله واگذاری زمین قرار دارد.

این مسؤول بیان کرد: حفر چاه روستای میان کوه تا پایان امسال انجام می‌شود و با تخصیص اعتبار در سال آینده، راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرآبفای روستایی شهرستان آبیک افزود: روستای میان‌کوه دارای ۵۰ مشترک آب است که در حال حاضر در این شرایط عادی طی شبانه‌روز، به ازای هر نفر ۱۲۰ لیتر آب به مردم این روستا اختصاص می‌یابد.

* أخذ مجوز حفر چاه جدید روستای آبیک‌ سفلی در مرحله انجام است

رجب‌پور با بیان اینکه مشکل کمبود آب روستای آبیک‌ سفلی رفع شده، ادامه داد: أخذ مجوز برای حفر چاه جدید  در این روستا در مرحله انجام است که پس از أخذ مجوز، با اعتبار خودیاری مردم، پیمانکار آغاز به کار می‌کند گرچه از اعتبارات امسال نیز به این پروژه اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: پس از أخذ نامه استقرار دستگاه اجرایی، مجوز حفر چاه در روستای آبیک‌ سفلی عملیات اجرایی پروژه از سوی پیمانکار آغاز می‌شود و با تخصیص اعتبار نیز طی امسال تجهیز و راه‌اندازی آن صورت می‌گیرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب ۱۴۰ مشترک روستای آبیک‌ سفلی از قنات پمپاژ آب موجود در این روستا تأمین می‌شود.

* شناسایی انشعابات غیرمجاز در روستای قشلاق ادامه دارد

مدیرآبفای روستایی شهرستان آبیک با اشاره به کشف و شناسایی تعدادی انشعاب غیرمجاز در روستای قشلاق اذعان کرد: شناسایی انشعابات غیرمجاز در روستای قشلاق ادامه دارد که همه افراد متخلف به مراجعه قضایی معرفی شده و می‌شوند.

رجب‌پور افزود: علت قطعی آب و افت فشار در زمان اوج مصرف و افزایش بیش از حد مصرف در روستای قشلاق صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: به روستای قشلاق بیش از دو برابر حد استاندارد یعنی ۳۰ لیتر در ثانیه آب تخصیص داده شده است.

این مسؤول بر صرفه‌جویی بر مصرف آب از سوی مردم روستاهای شهرستان آبیک تأکید کرد و افزود: با صرفه‌جویی در مصرف آب می‌توان از افت فشار یا قطعی آب در روستاهای این شهرستان جلوگیری کرد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code