انسداد ۶۸ حلقه چاه غیرمجاز در همدان

انسداد ۶۸ حلقه چاه غیرمجاز در همدان

انسداد ۶۸ حلقه چاه غیرمجاز در همدان

فرماندار همدان با بیان اینکه امسال در همدان ۶۸ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است، گفت: باید حکم‌ قضایی در خصوص چاه‌های غیرمجاز اجرایی شود.

علی تعالی ظهر امروز در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان، آب را از یکی از مهمترین ذخایر جهانی دانست و با بیان اینکه در این شورا تلاش برای مدیریت منابع آب انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به تغییر اقلیم در سطح کشور باید بیش از گذشته منابع آب را به ویژه در بخش کشاورزی مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه همدان در زمینه مدیریت بخش آب نسبت به سایر استان‌ها بسیار خوب عمل کرده است،‌ گفت: همدان از استان‌های ‌رده اول به ویژه در جلوگیری از برداشت آب است که در این خصوص باید متناسب با سایر استان‌ها پیش برویم.

فرماندار شهرستان همدان برداشت ۶۰ درصدی آب از چاه‌های مجاز را یکی از معضلات پیش رو برشمرد و ادامه داد: با نصب کنتور برق باید این معضل رفع شود.

وی با اشاره به کار‌های خوب انجام شده در بخش کشاورزی، تصریح کرد: تدابیر خوبی مانند کشت کاملینا در دو سال گذشته انجام شده که در این موضوع همدان به عنوان پایلوت مبدأ کار است.

تعالی اقدام هماهنگ دستگاه‌های مختلف به منظور بستن راه‌ سوء استفاده را ضروری دانست و افزود: با این کار تیمی امیدواریم در سال‌های آینده شاهد انجام کار‌های بزرگی در این خصوص باشیم.

فرماندار همدان با بیان اینکه امسال در همدان ۶۸ حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده است، اظهار کرد: برخی چاه‌های غیرمجاز نیز تازه حفر شده که باید ظرف یک هفته مسدود شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید حکم‌ قضایی در خصوص چاه‌های غیر مجاز اجرایی شود، یادآور شد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات و مباحث اجرایی در این زمینه هستیم باید در مورد چاه‌های از قبل حفر شده با تدبیر پیش برویم.

تعالی با بیان اینکه در رفع موانع برقی شدن چاه‌ها باید به سمتی برویم که راهکار انتخاب کنیم، اظهار کرد: باید کنترل خانه باغ‌ها را در این زمینه در برنامه داشته باشیم.

وی در خصوص هزینه کارشناسی حفر چاه آب شرب روستایی، گفت: برخی کشاورزان بر اساس میزان هکتار توانایی پرداخت هزینه کارشناسی را ندارند که با بررسی این مبلغ تقسیط و یا از محل سرجمع اعتبارات فرمانداری هزینه خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code