اولتیماتوم یک هفته‌ای فرماندار ساوجبلاغ برای راه‌اندازی آب لوله‌کشی یک روستا

اولتیماتوم یک هفته‌ای فرماندار ساوجبلاغ برای راه‌اندازی آب لوله‌کشی یک روستا

اولتیماتوم یک هفته‌ای فرماندار ساوجبلاغ برای راه‌اندازی آب لوله‌کشی یک روستا

ابوالقاسم پالیزگیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طی سال‌های اخیر مشکل کم‌آبی برای تمام مناطق کشور و از جمله استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ وجود داشته و دارد.

وی افزود: به عنوان نماینده دولت بارها از مردم خواسته‌ام که در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و با رعایت الگوهای مصرف‌، مسؤولان را در راه تامین آب شرب موردنیاز شهروندان همراهی کنند.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد:‌ اما برخی اوقات مسائلی را می‌بینیم که موجب تعجب می‌شود، به عنوان نمونه مردم یک روستا در این شهرستان از نعمت آب شرب سالم بی‌بهره هستند که این موارد قابل پذیرش نیست.

پالیزگیر گفت: روستای ایقربلاغ از توابع شهرستان نظرآباد با وجود داشتن سکنه و مزارع کشاورزی هنوز از آب لوله‌کشی سالم بهره‌مند نشده و این در حالی است که در گذشته یک حلقه چاه در نزدیکی روستا برای انتقال آب سالم به ساکنان و روستاییان حفر شده است.

وی بیان داشت: روز یکشنبه و در راستای انجام برنامه‌های منظم بازدید از مناطق مختلف شهرستان، از این روستا دیدن کرده و پیگیر طرح‌های مربوط به آبرسانی شدم.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان ساوجبلاغ افزود: متاسفانه از سوی دستگاه‌های اجرایی مربوطه و امور آب و فاضلاب روستایی اعلام شد که چاه حفر شده،‌ اما به دلیل نبود اعتبارات، هنوز طرح‌های مربوط به لوله‌کشی و انتقال آب به روستا انجام نشده است.

پالیزگیر با تاکید بر اینکه اینگونه مسائل هرگز از سوی دولت قابل پذیرش نیست، گفت: به مسؤولان دستگاه‌های مربوطه یک هفته فرصت داده‌ایم تا طرح را تکمیل و آب به روستا منتقل شود.

وی با اشاره به کاهش بارش باران و افزایش مصرف آب در فصل تابستان اظهار داشت: انتظار داریم که شهروندان با رعایت الگوهای مصرف و صرفه‌جویی، شرایط را فراهم کنند که در فصل تابستان شاهد قطع آب مناطق مسکونی شهری و روستایی نباشیم.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code