بازدید معاون استاندار تهران از تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا

بازدید معاون استاندار تهران از تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا

بازدید معاون استاندار تهران از تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا

معاون عمرانی استاندار تهران به‌همراه تعدادی از مدیران کل استانی و فرماندار از تصفیه خانه فاضلاب در دست احداث شهرستان پیشوا بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق تهران در این بازدید طی سخنانی مراحل ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا را تشریح کرد و گفت: ساخت این طرح زیست‌محیطی از تیر ماه سال ۹۳ آغاز شد و مطابق برنامه زمان‌بندی و اقدامات انجام‌شده در بخش‌های سازه، تهیه و نصب تجهیزات الکترومکانیکال به‌رغم محدودیت‌های مالی پیشرفت مناسب دارد.

علیرضا کارگری در ادامه بابیان این‌که راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا مزیت‌های زیست‌محیطی، بهداشتی و همچنین تعادل بخشی منابع آبخوان منطقه را در پی دارد، افزود: باوجود محدودیت‌های مالی شدید و عدم تخصیص اعتبارات کامل و به‌موقع جهت احداث، تکمیل و بهره‌برداری تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا که داشتیم ولی با تنوع بخشیدن منابع مالی و مشارکت مردمی در پیش‌فروش اقساطی فاضلاب این طرح هم‌اکنون ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مدول اول در بهمن‌ماه سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرق با اشاره به پساب تولیدی از تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا، اظهار داشت: ۱۱ هزار مترمکعب در شبانه‌روز هم‌زمان با بهره‌برداری مدول اول این تصفیه‌خانه پساب تولید می‌شود که نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد و همچنین پساب تولیدی علاوه بر این‌که درزمینه کشاورزی قابل‌استفاده است در تأمین آب مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز و قابلیت تغذیه آبخوان را دارد وی همچنین از وجود سیستم کنترل هوشمند فاکتورهای کیفی در پساب خروجی خبر داد.

کارگری در پایان برای تکمیل و بهره‌برداری به‌موقع تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا خواستار حمایت و مساعدت مسؤولین شهرستانی و استانی جهت تخصیص کامل و به‌موقع اعتبارات سال ۹۵ شد.

منبع: روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code