بهره برداری از بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور

بهره برداری از بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور

بهره برداری از بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور

بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور در مشهد، صبح امروز با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

تصفیه خانه پیشرفته «خِین عرب» در مرحله نخست با ظرفیت ۸۳ هزار متر مکعب ۵۳۰ هزار نفر از جمعیت مشهد را پوشش می دهد. با استفاده از حجم پساب تصفیه شده دراین تصفیه خانه ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی دشت مشهد آبیاری می شود. همچنین بهره برداری از طرح آب رسانی به کلان شهر مشهد از سد ارداک با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

رئیس جمهور در آیین بهره برداری از بزرگترین تصفیه خانه کشور در مشهد گفت: تمام کشورهای تولیدکننده نفت به خاطر کاهش قیمت از ذخایر گذشته خود استفاده کردند و فقط در ایران ما توانستیم پولی را به صندوق بریزیم. درحالیکه عربستان ۱۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی خود را برای جبران کسربودجه ناشی ازکاهش قیمت نفت برداشت کرده ما ۲۰ درصد درآمد ارزی را نیز به صندوق توسعه واریز کردیم واین موضوع در رسانه ها و تلویزیون منعکس نشد.
روحانی با اشاره به اینکه امسال موفقیتهای زیادی درهمه بخشها از جمله خودکفایی درتولیدگندم داشتیم افزود: صدور نفت هم ازیک به ۲ میلیون بشکه در روز رسیده است.
وی گفت: از مهمترین مشکلات کشورموضوع حاشیه نشینی است و دربودجه آینده برای بهبود وضعیت آب، فاضلاب، محیط زیست و ریل ۱۰ هزارمیلیارد ریال بودجه اختصاص یافته است.

منبع: شبکه خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code