بومی‎سازی روبات ویدئومتری ویژه بازرسی شبکه فاضلاب

بومی‎سازی روبات ویدئومتری ویژه بازرسی شبکه فاضلاب

بومی‎سازی روبات ویدئومتری ویژه بازرسی شبکه فاضلاب

علی معتمدزادگان صبح امروز در شهرستان ساری، گفت: روبات ویدئومتری برای بازرسی شبکه فاضلاب با قابلیت نمایش تصویری داده‌ها، رسم نمودارها، ثبت اطلاعات و گزارش‌دهی، توسط یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری مازندران تولید شد.

وی با بیان اینکه این محصول توسط محققان شرکت دانش‌بنیان با کمترین هزینه طراحی و ساخته شده است، اظهار کرد: نمونه‌های خارجی این محصول دارای هزینه‎های تعمیرات و نگهداری بسیار بالایی هستند و در صورت خرابی باید از متخصصان خارجی استفاده شود اما محققان این شرکت دانش‌بنیان با تولید چنین محصول کاربردی، نیاز کشور در ساخت این نوع از روبات‎های ویدئومتری را رفع کردند.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه طراحی و ساخت این مدل روبات برای نخستین‌بار در کشور اتفاق افتاده است، افزود: این روبات توانایی ورود به شبکه‌های فاضلاب از ۱۶۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر را دارد و به‌طور معمول، روبات‌های خارجی موجود در بازار نمی‌توانند وارد شبکه‌های فاضلاب با این ابعاد شوند که انشعاب جانبی به آن متصل باشد.

معتمدزادگان ادامه داد: روبات ویدئومتری با توجه به کوچک و قدرتمند بودن می‌تواند به‎راحتی وارد این نوع از شبکه‌ها شود.

در ادامه مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فناوری هوشمند «آروین» نیز به فارس گفت: ساخت و تولید بخش‌های مختلف روبات ویدئومتری توسط این شرکت، سه سال به‌طول انجامید.

مرتضی مرادی بیان کرد: این روبات با قابلیت جداسازی کابل از روبات برای سهولت و ایجاد مرکز ثقل پایین در روبات با هدف جلوگیری از انحراف بوده و دارای موتورهای پُرقدرت به منظور حرکت در گل و لای، تولید شده است.

وی درباره قیمت این دستگاه نسبت به مشابه خارجی گفت: نمونه خارجی این مدل از ویدئومترها بیش از ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد که در آلمان، کانادا و آمریکا تولید می‎شود، اما قیمت تمام‎شده آن که توسط شرکت آروین طراحی و ساخته شده، ۲۵ میلیون تومان است.

منبع: فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code