بی‌تدبیری مسؤولان در بحث فاضلاب صدای مردم را در آورد

بی‌تدبیری مسؤولان در بحث فاضلاب صدای مردم را در آورد

بی‌تدبیری مسؤولان در بحث فاضلاب صدای مردم را در آورد

مدتی است که در شهرستان مشگین‌شهر برخی از خیابان‌ها و محله‌هایی همچون فرهنگیان، کوی دانش، زینبیه و… که در سال‌های اخیر برخی از مسیرهای آن فاضلاب‌کشی شده و برخی دیگر را که ناقص مانده هر روز کنده‌کاری کرده و مجدداً مشغول ایجاد تغییراتی در سیستم فاضلاب هستند.

 اهالی بعد از هر بار کنده‌کاری با هزاران درد سر، جنگ و جدال با شهرداری اقدام به آسفالت‌ریزی می‌کنند اما بعد از مدتی همین رویه ادامه‌دار می‌شود و حتی یک نفر هم پیدا نمی‌شود که به مسؤولان امر بگوید مگر پول بیت‌المال ارث پدرتان است که امروز کار می‌کنید و فردا خراب می‌کنید و دوباره می‌سازید؟

متأسفانه مسؤولان در این حوزه بدون مطالعات مناسب و کارشناسی شده با استفاده از برخی پیمانکاران بی‌تجربه و ناکار آمد بی‌گدار به آب می‌زنند که مجبور شوند پس از مدتی میلیاردها تومان پول بیت‌المال را به باد دهند و دوباره کاری کنند.

پروژه‌های غیر اصولی و بدون مطالعه علاوه بر ایجاد هزینه بر شهرداری و دوباره کاری مردم را نیز دچار مشکل می‌کنند.

در این زمینه یکی از شهروندان اردبیل اظهار کرد: این مدل فاضلاب‌کشی را ما در دنیا ندیده‌ایم، هرروز خیابان را کنده‌کاری می‌کنند آن هم در فصلی که برف می‌بارد و سرما حاکم است.

حامد اندیش گفت: خیابان‌ها را آنقدر کنده‌کاری می‌کنند که با هر برف و بارانی ماشین‌هایمان وارد گل و لای می‌شوند و در برخی موارد نیز خود خانواده‌هایمان دچار مشکل می‌شوند که باید برای رفع این مشکل چاره‌ای اندیشیده شود.

 محبوب حسنی یکی از ساکنان محله زینبیه در مورد همین مشکلات ادامه داد: تا کی ما مردم چوب این ندانم کاری‌ها را باید بخوریم هر روز جلوی محل کسبمان را کنده‌کاری می‌کنند.

وی گفت: کاری که یک روزه انجام می‌شود را ۲۰ روز به عقب می‌اندازند و دلیل آن هم این هست که با دستگاه سنگین زمین را نمی‌کنند، بلکه به صورت دستی این کار را انجام می‌‌دهند و کسبه نیز در میان تلنباری از خاک قایم می‌شوند.

حسنی یادآور شد: وقتی هم به پیمانکار طرح این محله اعتراض می‌کنی که در محل کسبمان اگر یک ساعت اختلال ایجاد شود نمی‌توانیم اجاره سر ماه را در بیاوریم، می‌گویند وضع همین است.

بر اساس این گزارش، پیگیری‌ها در این مورد متأسفانه راه به جایی نبرده است و مردم شهرستان مشگین‌شهر منتظر پاسخگویی از اداره آب و فاضلاب استان اردبیل هستند.

منبع: فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code