تشریح ضرورت اجرای طرح فاضلاب در جنوب شرق تهران

تشریح ضرورت اجرای طرح فاضلاب در جنوب شرق تهران

تشریح ضرورت اجرای طرح فاضلاب در جنوب شرق تهران

علیرضا کارگری همزمان با هفته دولت با امام‌ جمعه جدید بخش جوادآباد دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انتصاب حجت‌الاسلام رضا پور به‌عنوان امام‌جمعه شهر جوادآباد، از خدمات و مساعدت امام‌جمعه سابق حجت‌الاسلام سید حسین حسینی به سبب همکاری در اجرای طرح‌های آبرسانی و مدیریت مصرف قدردانی کرد و اظهار داشت: تأمین و توزیع آب شرب شهروندان و اجرای طرح فاضلاب از برنامه‌های اساسی شرکت آبفا است و در این مسیر خدمت‌رسانی به مردم نیاز به همکاری همه مسؤولان، مشارکت مردمی و بخش خصوصی داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران با اشاره به محدودیت منابع آبی و بروز پدیده خشکسالی مسئله مدیریت مصرف و ضرورت صرفه‌جویی را حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به کمبود و بحران آب، ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب در تمامی بخش‌ها اعم از شرب، کشاورزی و صنعت ضروری است و در این راستا ائمه و خطیبان ارزشمند نماز جمعه می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند و به تبلیغ این مهم برای مؤمنان نمازگزار بپردازند.

وی در بخش دیگری از گفت‌گو با خطیب جمعه جوادآباد به اهمیت و ضرورت اجرای طرح فاضلاب پرداخت و افزود: اجرای طرح فاضلاب و بازچرخانی آب علاوه بر این‌که در تعادل بخشی منابع آبخوان منطقه و جبران بخشی از کمبود نیاز آبی نقش مهمی دارد سبب ارتقای بهداشت عمومی نیز می‌شود.

کارگری همچنین خواستار همکاری و مساعدت امام‌جمعه جدید جوادآباد برای اجرای هر چه سریع‌تر طرح فاضلاب شد و عنوان کرد: اجرای طرح فاضلاب در این شهر از اولویت برنامه کاری شرکت آبفای جنوب شرق است و هم‌اکنون پیگیر تملک زمین تصفیه‌خانه و اخذ مجوز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با مشارکت دولت هستیم.

کمبود آب مسئله اساسی است

امام‌ جمعه جدید جوادآباد نیز در این دیدار طی سخنانی بابیان این‌که کمبود آب در کشور مسئله بسیار اساسی است، بیان داشت: همه ما وظیفه‌ داریم در برابر این مشکل مسؤولیت‌پذیر باشیم و در راستای صیانت و نگهداری از آب کوشا باشیم.

رضاپور در ادامه ضمن اعلام همکاری با شرکت آب و فاضلاب برای اجرای طرح فاضلاب، گفت: با توجه به کمبود آب و خشک‌سالی، بازچرخانی آب و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب یکی از راهکارهای اساسی جهت مقابله با این بحران است و همان‌گونه که دین مبین اسلام در همه زمینه‌ها مسلمین را به قناعت سفارش می‌کند صرفه‌جویی و مصرف بهینه این نعمت خدادادی هم بسیار تأثیرگذار است.

منبع: روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code