تقلیل ۲۵ درصدی برداشت آب از ۱۷ چاه در زرند

تقلیل ۲۵ درصدی برداشت آب از ۱۷ چاه در زرند

تقلیل ۲۵ درصدی برداشت آب از ۱۷ چاه در زرند

سیدمهدی قویدل اهم فعالیت‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال از ابتدای سال جاری را تشریح کرد و اظهار داشت: ۱۹ دستور قضایی برای برخورد با متخلفان و برداشت کنندگان غیر مجاز آب در شهرستان زرند صادر شده است.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت‌المال شهرستان زرند بیان داشت: برابر قانون توزیع عادلانه آب دستور قضایی در مورد ۱۱ حلقه چاه غیر مجاز صادر شده است و از این تعداد چهار حلقه پر و منصوبات آن جمع‌آوری و هفت حلقه چاه نیز مسدود و پلمب شده است.

وی به شناسایی ۹ حلقه چاه غیر مجاز که در ماه‌های اخیر حفر شده‌اند، اشاره کرد و افزود: در این زمان که بحران کم آبی یک تهدید مهم برای کشور و شهرستان تلقی می‌شود، دستگاه قضا با قاطعیت بیشتری در این حیطه ورود خواهد کرد.

این مقام قضایی یادآور شد: تصرفات صورت گرفته در بستر و حریم رودخانه‌های فصلی شهرستان زرند شناسایی شده و با متجاوزان برخورد قانونی و از ادامه تصرفات جلوگیری شده است.

قویدل کنترل چاه‌های مجاز که از استانداردهای تعیین شده تجاوز کرده و دارای اضافه برداشت هستند را ضروری توصیف کرد و گفت: در این زمینه تاکنون ۱۷ چاه مورد نظارت و کنترل قرار گرفته و با توافقات صورت گرفته ۲۵ درصد برداشت آب تقلیل داده شده است.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت‌المال به ۱۴ مورد تصرفات و متخلفان از قانون توزیع عادلانه آب، اخطار و هشدار داده شده است و تمام وسایل و ابزار بهره‌برداری غیرمجاز از منابع آب نیز توقیف شده‌اند.

منبع: فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code