تمام چاه‌هایی که در شرایط بحرانی شهرضا همکاری نکنند، پلمب می‌شوند

تمام چاه‌هایی که در شرایط بحرانی شهرضا همکاری نکنند، پلمب می‌شوند

تمام چاه‌هایی که در شرایط بحرانی شهرضا همکاری نکنند، پلمب می‌شوند

محسن گلابی عصر امروز در کارگروه مدیریت بحران شهرضا که با محوریت خشکسالی‌های شهرستان برگزار شد، با بیان این که نباید کم کاری‌های خود را بر عهده مردم بگذاریم، گفت: وقتی سرانه فضای سبز در شهرضا کم است، مردم خود به صورت خودجوش درخت می‌کارند و به زحمت باغات خود را آبیاری می‌کنند که باید قدر دانست.

وی ادامه داد: آب چاه‌های موجود در شهر باید برای مصارف شهری استفاده شود و برای آبیاری فضای سبز سطح شهر باید از پساب فاضلاب استفاده کرد.

فرماندار شهرضا با بیان این که جلوی ساخت واحدهای غیرمجاز از ابتدای کار باید گرفته شود، تصریح کرد: باید از ابتدای جلوی ایجاد خورده باغات گرفته شود، این کار صحیحی نیست که پس از رشد چندین ساله درختان و دیوارکشی و صرف هزینه‌های متعدد برای ایجاد آن، این باغات را خراب کنیم.

وی با بیان این که ما نباید چیزی تحت عنوان آب فروشی در شهرستان داشته باشیم، گفت: تمام چاه‌هایی که با ما در این شرایط بحرانی همکاری نکنند پلمب می‌شوند.

گلابی با اشاره به مصرف بد آب در شهرستان، خاطر نشان کرد: ما اگر در شهرستان با صرفه‌جویی و روش‌های مختلف آبیاری، مصرف آب را کاهش دهیم، آیا سایر شهرستان‌های استان که در جوار ما هستند و از بسیاری از سفره‌های آب زیرزمینی مشترک استفاده می‌کنید نیز درست مصرف می‌کنند.

فرماندار شهرضا با اشاره به عدم درج شهرضا در نامه بحران آب به مدیریت بحران کشور، اظهار کرد: چون مشکلات شهرستان در خود شهرستان حل می‌شود و سعی بر این شده که این مشکلات به استان ارجاع داده نشود، اسمی از شهرضا در زمینه بحران نیامده است، که شدیدا به این روند اعتراض داریم.

وی با بیان این که جهاد کشاورزی نامه اعتراضی خود را به استان ارسال کند، اظهار کرد: ما نیز از طریق فرمانداری اعتراض خود را به این مصوبه اعلام می‌کنیم.

گلابی با اشاره به لزوم بررسی تعداد تانکرهای مورد نیاز برای جهاد کشاورزی، خاطر نشان کرد: کلیه اداراتی که تانکر آب در اختیار دارند، در این مواقع بحرانی ما را یاری کنند و با کلیه انشعابات غیرمجاز نیز به صورت سخت‌گیرانه برخورد قانونی و قضایی می‌شود.

فرماندار شهرضا با بیان این که ما در زمینه آب شرب نیاز به منابع آب جدید داریم، اظهار کرد: سخت‌ترین روز آبی امسال ۴ مردادماه بود که به سختی آب به کلیه شهر رسید.

وی افزود: نیاز به مطالعات جدید و شناسایی سفره های آب زیرزمینی جدید داریم و باید از هر طریقی که امکان‌پذیر است، چاه‌های غیرمجاز شناسایی و پلمب شود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code