خسارت قابل توجه سیل به تاسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر

خسارت قابل توجه سیل به تاسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر

خسارت قابل توجه سیل به تاسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سیل هفته جاری به تاسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر خسارت فراوان و قابل توجهی ایجاد کرده است.

رحیم میدانی امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: سیل هفته جاری به تاسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر خسارت فراوان و قابل توجهی وارد کرده است.

وی اضافه کرد: جهت رفع مشکلات موجود و ترمیم این تاسیسات نیازمند تخصیص اعتبارات مصوب شده دولت به آبفار هستیم تا روند عملیات اجرایی در به‌سازی وضعیت تاسیسات آب و فاضلاب استان بوشهر تسریع یابد.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو تصریح کرد: با توجه به گرم شدن زمین و پیش‌‌بینی روان شدن سیلاب در سطح کشور، نظا‌م‌نامه مدیریت سیلاب در وزارت نیرو تدوین شده است که می‌تواند نقش اساسی در کنترل و مدیریت سیلاب در سطح کشور داشته باشد.

وی یادآور شد: جاری شدن سیلاب‌ها در سطح کشور و نیازمندی به ساخت سدها برای کنترل و ذخیره‌سازی آب سبب شد که بهترین پاسخ برای مخالفان سدسازی در کشور داده شود.

میدانی با اعلام این که در استان بوشهر با توجه به کمبود شدید آب، سیل اخیر سبب بالا رفتن ذخیره آبی این استان در پشت سد شهید رئیسعلی دلواری شد، گفت: با تکمیل سدهای در دست اجرای دشت پلنگ و باغان و توجه به ساخت سد دالکی و باهوش در استان بوشهر، زمینه ذخیره بیشتر آب برای مصارف کشاورزی و تامین آب آشامیدنی تصریح می‌یابد.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو عنوان کرد:۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال برای رفع تنش آبی استان‌های جنوبی از جمله بوشهر تخصیص یافته که در قالب‌های مشخص به استان‌ها تزریق و زمینه تعادل بخشی آب را فراهم می‌سازد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code