سه هزار حلقه چاه پیرامون دریاچه ارومیه پر می‌شود

سه هزار حلقه چاه پیرامون دریاچه ارومیه پر می‌شود

سه هزار حلقه چاه پیرامون دریاچه ارومیه پر می‌شود

کیومرث دانشجو امروز در جلسه‌ای که با حضور استاندار آذربایجان‌غربی برگزار شد با اشاره به پروژه‌های این شرکت به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی یعنی عدالت بنیانی، مردمی بودن، دانش‌بنیانی و درون‌زایی، هدف کلی پروژه‌های آب منطقه‌ای استان، افزایش بهره‌وری آب، تکمیل شبکه سنجش و صرفه‌جویی و پیشگیری از تلفات است.

مدیر عامل آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌غربی به پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در بخش آب اشاره کرد و گفت: در این باره در سطح ملی، تجهیز نقاط و نصب ابزار مناسب اندازه‌گیری در ورودی‌های اصلی و فرعی شبکه آبیاری و زهکشی در هفت هزار نقطه پیش‌بینی و ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: برش استانی آن نیز نصب ابراز اندازه‌گیری مناسب در منابع آب سطحی بر روی نقاط برداشت به تعداد ۱۳۶ دستگاه و سهم استان ۱.۹ بوده است.

دانشجو از تهیه و نصب ۴۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند آب بر روی چاه‌ها و تجهیز به ابزار اندازه‌گیری هوشمند در سطح ملی خبر داد و بیان کرد: علاوه بر آن به تعداد ۵۱۸ دستگاه بر روی چاه‌ها به عنوان برش استانی پیش‌بینی شده است.

مدیر عامل آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: امسال سه هزار حلقه چاه با صرفه‌جویی ۲۰ میلیون متر مکعب که سهم استان در این باره ۱۵ درصد است پر و مسلوب‌المنفعه می‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن امسال آبگیری یا افتتاح ۱۰ سد با ظرفیت آب تضمینی یک هزار و ۵۶۵ میلیون متر مکعب در سطح ملی ابلاغ شده و علاوه بر آن سد سیلوه با ظرفیت ۲۰۳.۵ میلیون متر مکعب افتتاح می‌شود.

دانشجو افزود: در سال ۹۵، بهره‌برداری از ۱۶ هزار و ۴۲۰ هکتار شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی در استان آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر امسال افزایش بهره‌وری آب، تکمیل شبکه سنجش و صرفه‌جویی و پیشگیری از تلفات انجام شده و سبب پیشگیری از اتلاف منابع آب استان و مصرف صحیح آن در بخش کشاورزی می‌شود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code