علت‌ بوی نامطبوع فاضلاب در میدان اصلی دماوند

علت‌ بوی نامطبوع فاضلاب در میدان اصلی دماوند

علت‌ بوی نامطبوع فاضلاب در میدان اصلی دماوند

چند وقتی است که اهالی و کاسبان میدان امام خمینی (ره) در شهر دماوند از بوی ناشی از تخلیه فاضلاب یکی از ساختمان‌های واقع در این محیط نارضایتی بسیاری دارند.

در پی گزارش‌های رسیده مبنی بر نارضایتی‌ها حاصل از بوی نامطبوع در روز و شب، شماری از خبرنگاران با دعوت از کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در محل حاضر شدند تا علت را مورد بررسی قرار دهند.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند پس از بررسی علت بوی نامطبوع فاضلاب در میدان امام خمینی (ره) دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران با اشاره به نبود شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهرستان دماوند اظهار داشت: برخی از شهروندان هنگام عبور از این منطقه، علت بوی نامطبوع را رهاسازی فاضلاب ساختمان رستوران می‌دانند که این موضوع نیازمند بررسی‌ها و بازرسی‌های بیشتر است.

الیاس طاهری گفت: وجود یک محوطه مخروبه در کنار رستوران واقع در میدان امام خمینی (ره) که شهرداری در حال طرح آسفالت‌کشی و تعمیر و تعویض کانال‌های کوچه‌های بالای آن بوده و بخشی از آن را به تعویق انداخته است، محلی شده تا فاضلاب‌های کوچه‌ بالایی در این محوطه جمع شود و بوی نامطبوعی را ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه تذکرات و نامه‌نگاری‌های لازم به شهرداری دماوند داده شده است، افزود: اما همچنان شاهد آن هستیم که اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است و مخروبه کنار رستوران واقع در میدان امام خمینی (ره) محلی برای تجمع فاضلاب کوچه بالایی شده است.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در پاسخ به اظهارات کاسبان میدان امام خمینی (ره) که در ساعت ۱۰ شب شاهد تخلیه فاضلاب و بوی نامطبوع هستند، تصریح کرد: رستوران واقع در میدان امام خمینی (ره) دارای سپتیک است و این موضوع نیاز به بررسی‌های بیشتر دارد تا علت بوی نامطبوع در ساعت بیان شده مشخص شود.

طاهری تأکید کرد: در خصوص وجود بوی نامطبوع در برخی از محله‌های شهر دماوند نیاز به پیگیری فاضلاب شهری است و تا زمانی که این طرح در شهرستان دماوند اجرا نشود، برخی از مشکلات همچنان باقی خواهند ماند.

وی خاطرنشان کرد: ‌یکی نبود طرح جمع‌آوری فاضلاب شهری و دیگری کوتاهی شهرداری دماوند در عملیات عمرانی خود در این نقطه باعث شده است که شهروندان در میدان امام خمینی (ره) و در گذر از پیاده‌روهای آن شاهد بوی نامطبوعی در این محل باشند.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اضافه کرد: با توجه به اینکه گلایه‌هایی در خصوص کوتاهی یکی از رستوران‌های واقع در این محل شده است، موضوع به سرعت و جدیت پیگیری خواهد شد تا علت واقعی نیز مشخص شود.

به گزارش فارس، با توجه به وجود بانک، مدرسه، کلانتری و رستوران در راستای میدان امام خمینی (ره) شهرستان دماوند، هر یک از این اماکن ممکن است که فاضلاب خود را شب هنگام در جوی آب که به رودخانه منتهی می‌شود، تخلیه کنند که کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در حال بررسی و بازرسی لازم در این زمینه هستند تا موارد تخلف را مشخص کنند.

از سوی دیگر، در زمان بررسی موارد بوی نامطبوع در میدان امام خمینی (ره)، کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند به سطل‌های زباله در نزدیکی این میدان اشاره کرده است که چند وقتی مورد شست‌وشو قرار نگرفته است و یکی از مواردی بوده که به شهرداری تذکر داده شده است.

طرح جمع‌آوری فاضلاب شرق استان تهران و احداث تصفیه‌خانه توسط نماینده سابق مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس پیگیری و تصویب شده و بر اساس مصوبه‌های اخذ شده قرار است تا پایان امسال به سرانجام برسد و برای آن هم اعتبارات ملی اختصاص پیدا کرده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code