مخالفت استانداری گلستان با لوله‎گذاری از منشأ آب‌های زرین گل

مخالفت استانداری گلستان با لوله‎گذاری از منشأ آب‌های زرین گل

مخالفت استانداری گلستان با لوله‎گذاری از منشأ آب‌های زرین گل

استاندار گلستان با بیان اینکه در استان گلستان برخی از تعامل‎ها با استان دیگر باید اتفاق می‎افتد، ابراز داشت: امروز شاهد آن هستیم که کثیف‎کاری‎ها و آسیب‎های محیط زیستی معاد ذغال سنگ شامل استان ما می‎شود ولی تعامل اقتصادی آن برای استان سمنان است و این شرکت‎ها مالیات  خود را در آن استان پرداخت می‎کنند و این مهم را در دستور کار قرار دادیم.

صادقلو به موضوع انتقال آب از زرین گل به استان سمنان اشاره کرد و گفت: قضاوت بر اینکه تنها قوه قضاییه نسبت به این مهم مورد پیدا کرده درست نیست بلکه در میدان عمل اتفاقات دیگری رخ داده است.

وی با بیان اینکه به میزان ۲.۵ میلیون متر مکعب و از سرچشمه‎های قطره‎ای باید این آب به استان سمنان برود، بیان داشت: در  گذشته انتقال آب ۵ میلیون متر مربع تصویب شده بود ولی با پیگیری‎های شورای تامین این میزان کاهش پیدا کرد.

استاندار گلستان با بیان اینکه با نشستی با وزیر نیرو برخی از موضوعات را مطرح کردیم و مخالفت خود را با لوله‎گذاری از منشاء آب‌های «زرین‌گل» اعلام کردیم، گفت: از این مهم با جدیت حراست خواهیم کرد و باید توجه داشت از گذشته تا کنون هر آنچه سر سبزی و جنگل بوده برای مناطق شمالی در این ارتفاعات مطرح است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code