وارد مدار شدن ۲ حلقه چاه برای تأمین آب شرب روستاهای دشت عباس

وارد مدار شدن ۲ حلقه چاه برای تأمین آب شرب روستاهای دشت عباس

وارد مدار شدن ۲ حلقه چاه برای تأمین آب شرب روستاهای دشت عباس

ورالله تیموری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دهلران اظهار داشت: یکی از اولویت‌های کاری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام توجه به مناطق کم آب و بدون آب استان به ویژه در شهرستان دهلران است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام با اشاره به اعتبارات سال گذشته در حوزه آب روستایی در استان ایلام افزود: در سال گذشته مبلغ ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه، تجهیز و آبرسانی به مناطق روستایی اختصاص یافت که به دلیل پرداخت بدهی‌های معوق از سال‌‌های قبل‌تر قسمت عمده این اعتبارات صرف پرداخت بدهی‌های ناشی از انجام پروژه‌های آبرسانی شد.
 
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مبلغی بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی به آب روستایی شهرستان دهلران اختصاص یافت، تصریح کرد: در سال ۹۴ روستای ابوغریو و نصر ۲ که از نعمت آب آشامیدنی محروم بودند و از طریق آبرسانی سیار آب شرب آنها تأمین می‌شد، به طور کامل از این نعمت طبیعی بهره‌مند شدند.
 
این مسؤول با بیان اینکه تعداد ۶۰ روستا در سطح استان ایلام به صورت سیار آب آشامیدنی آنها تأمین می‌شود، اضافه کرد: در حال حاضر روستاهای عین‌صوله، سادات دانشگر، مطارفه، ثارالله و ذوالفقار مشکل آب شرب دارند که با تانکر بصورت سیار آبرسانی به این روستاها انجام می‌شود.
 
تیموری با بیان اینکه دو حلقه چاه در حوالی این روستاها حفر شده است که یکی از این چاه ها دبی پایینی دارد و قابل سرمایه گذاری نیست، تصریح کرد: یک حلقه چاه بصورت مجتمع در روستای حمزه شاووریه حفاری شده است که با وارد مدار شدن این چاه طی هفته های آتی مشکل آب شرب روستای استقلال و حومه مرتفع خواهد شد.
 
وی با تقدیر از پیگیری‌های شبانه روزی سبزی فرماندار دهلران در خصوص مشکلات آب شرب این روستاها، اضافه کرد: در حوزه روستاهای ثارالله و سادات دانشگر و عین صوله منابع آبی کافی در منطقه وجود ندارد که یا عمدتأ شور هستند یا میزان  EC آنها بالا است.
 
تیموری ادامه داد: یک حلقه چاه آب شیرین که متعلق به منابع طبیعی بوده با پیگیری‌های استاندار ایلام با مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام مقرر شد این چاه به  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام واگذار شود تا مشکل آب شرب این روستاها رفع شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام گفت: خود این روستاها دارای چاه آب شرب هستند ولی به دلیل بالا بودن میزان EC آنها خط انتقال لوله آب به این روستاها که تنها سه سال از عمر آن می‌گذرد دچار پوسیدگی شده است که تنها راهکار موجود استفاده از چاه منابع طبیعی است.

وی عنوان کرد: برای بهبود اولیه وضعیت موجود آب شرب و خط انتقال لوله روستاهای دشت عباس که با مشکل کم‌آبی مواجه هستند مبلغ ۳۰ میلیارد ریال مورد نیاز بوده  اما برای تکمیل و تجهیز کامل وضعیت آب شرب این روستاها اعتبار بیشتری مورد نیاز است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code