وجود یک هزار و ۶۰ حلقه چاه در کهگیلویه

وجود یک هزار و ۶۰ حلقه چاه در کهگیلویه

وجود یک هزار و ۶۰ حلقه چاه در کهگیلویه

رئیس منابع آب کهگیلویه از وجود یک هزار و ۶۰ حلقه چاه در این شهرستان خبر داد و گفت: آب‌های شور یا آلوده به سفره‌های آب زیرزمینی ورود پیدا کرده و نگران‌کننده است.

یعقوب دمساز ظهر امروز در شورای اداری شهرستان وضعیت تنش آبی را یادآور شد و با اشاره به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی به خاطر بهره‌برداری غیر اصولی از این آب‌ها اظهار داشت: برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی فاجعه به بار آورده است.

دمساز با اشاره به نشست زمین در دشت‌های شهرستان و مشکلات ناشی از آن تصریح کرد: آب‌های شور یا آلوده به سفره‌های آب زیرزمینی ورود پیدا کرده و نگران‌کننده است.

رئیس منابع آب کهگیلویه از وجود یک هزار و ۶۰ حلقه چاه در این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۰ حلقه با همکاری دادگستری پلمب شده است.

وی با تأکید بر اینکه با متخلفان عرصه آب هیچ تعارفی نداریم، تصریح کرد: بر این باور هستیم اگر امروز ۱۵۰ حلقه چاه پر شود و نارضایتی و ناراحتی ۱۵۰ خانوار را در پی داشته باشد در آینده بیش از ۱۵۰ هزار نفر از خطر بی آبی نجات پیدا خواهند کرد.

دمساز افزود: دشت‌های ما ظرفیت‌های خوبی دارند که بلا استفاده مانده و مظلوم واقع شده‌اند.

وی به استفاده خوزستان از آب‌های کهگیلویه و زمین‌های تشنه کنار رودخانه‌های شهرستان اشاره کرد و گفت: وقتی استاندار، فرماندار و نماینده مردم فرزند کهگیلویه هستند وقت آن است که این دشت‌ها سیراب شوند.

دمساز افزود: اراضی کنار رودخانه مارون در حالی تشنه‌اند که مردان این مناطق در خوزستان که از همین آب‌ها استفاده می‌کند کارگری می‌کنند.

دمساز با بیان اینکه از تنگ چویل تا شادگان یک وجب اراضی خشک وجود ندارد، تصریح کرد: اما از تنگ چویل تا دیشموک ما یک وجب سرسبز نیست.

وی با تأکید بر اینکه با قدرت از عملکرد دولت دفاع می‌کنم، افزود: دولت تدبیر و امید مقابل افراط‌گری بوده و از همه سلایق را در خود جای داده است.

دمساز تلاش همه دولت‌ها را برای حفظ نظام خواند و خطاب به مدیران دولت سابق گفت: وقتی این دولت به شما اعتماد کرده است همراه شوید و کمک کنید کارها پیش بروند.

وی افزود: ما مدیر دولت و خدمتگزار مردم هستیم و باید برای سیاست‌های دولت و رئیس جمهور حرکت کنیم.

به گفته دمساز، کسی که برای ماندن در مدیریت کار می‌کند و ترس از دست دادن صندلی در سرش باشد نمی‌تواند مدیریت کند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code