وقوع بحران جدی آب در استان البرز

وقوع بحران جدی آب در استان البرز

وقوع بحران جدی آب در استان البرز

سید حمید طهایی در سیزدهمین جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه معضل تامین آب در استان جدی است، افزود: امور آب و فاضلاب و آب منطقه ای استان تاکنون اهتمام ویژه ای داشتند.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع آب در برخی موارد به دلیل اعمال مدیریت و تامین ضروریات به ناچار راه های استفاده از چاه های غیر مجاز را مسدود می کنیم.
طهایی گفت: در بخش کشاورزی استان مدیریت قابل قبولی صورت گرفته چراکه نسبت به متوسط ملی صرفه جویی بیشتری صورت گرفته است، ولی انتظارات بیشتری از این بخش وجود دارد.
وی افزود: با توجه به نیاز استان و پیش بینی بحران آب در آینده نزدیک، دیدار با وزیر نیرو برای جمع بندی موانع موجود و ارائه راهکار برگزار می شود.
استاندار البرز با اشاره به اینکه باید از منابع دیگری به فکر تامین آب باشیم اضافه کرد: باید از منابع موجود به درستی استفاده کرد چراکه نتایج آن به نفع جامعه خواهد بود.
وی گفت: راهکار تامین آب مورد نیاز استان و طرح انتقال آب به مناطقی که دچار ضعف در این بخش هستند و اینکه بتوانیم از پساب بعد از تصفیه استفاده کنیم از مواردی است که در جلسه با وزیر مورد بررسی قرار می گیرد.
طهایی افزود: باید در جلسه حفاظت از منابع آب موارد ضروری مورد بحث قرار گرفته و جمع بندی آن در جلسه با وزیر ارائه شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code