پیشرفت ۳۰ کیلومتری لوله‌گذاری فاضلاب در بومهن

پیشرفت ۳۰ کیلومتری لوله‌گذاری فاضلاب در بومهن

پیشرفت ۳۰ کیلومتری لوله‌گذاری فاضلاب در بومهن

عضو شورای اسلامی شهر بومهن از پیشرفت ۳۰ کیلومتری لوله‌گذاری فاضلاب در این شهر خبر داد.

علیرضا بخششی پیش از ظهر امروز در جمع شماری از مردم بومهن اظهار داشت: با توجه به تصویب تبصره‌ای در شورای اسلامی شهر بومهن که به آبفای بومهن این اجازه را می‌دهد تا با تصویب وزیر نیرو، ۵۰ میلیارد تومان از طریق این تبصره و باقی از اعتبارات عمرانی کشوری تأمین شود، کار شبکه‌گذاری فاضلاب در بومهن باید به سرعت انجام شود.

بخششی افزود: برای ۳۰ کیلومتر پیشرفت لوله‌گذاری در شهر بومهن، ۷۲ میلیارد ریال هزینه شده است؛ باقی پروژه نیز با هزینه ۸۴۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد و پیشرفت فیزیکی کنونی ۲۲ درصد و پیشرفت هزینه‌ای آن نیز ۷.۹ درصد است.

وی تصریح کرد: خط لوله اجراشده، دو کیلومتر بوده و ۱۲ میلیارد ریال تاکنون برای این فاز هزینه شده است و ۴۸ میلیارد ریال نیز بابت دو کیلومتر باقی‌مانده هزینه خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر بومهن ادامه داد: در این خصوص، پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد و پیشرفت هزینه‌ای ۲۰ درصد بوده که متأسفانه میزان پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه صفر درصد است.

بخششی افزود: امیدواریم با همکاری مدیرعامل آبفای شرق استان تهران مشکل اساسی که در بحث فاضلاب شهر بومهن وجود دارد، پایان یابد و بتوانیم محیط‌زیست سالم، شاداب و سرزنده‌ای داشته باشیم و شهروندان بومهنی بتوانند از این خدمات به‌زودی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به کمبود آب‌های سطحی و زیرزمینی در شهر بومهن و سدهای اطراف از شهروندان شهر خواستاریم که حتی‌المقدور برای پر نگه‌داشتن ذخیره آب سدها، صرفه‌جویی را در اولویت خود قرار دهند تا به مرحله جیره‌بندی آب نرسیم.

عضو شورای اسلامی شهر بومهن افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه حادثه، شکستگی لوله‌ها و مصرف غیرمتعارف آب، به شماره تلفن رایگان ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب جهت رفع مشکل اطلاع دهند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code