چاه متروکه آب در زنجان جان سه فرد روستایی را گرفت

چاه متروکه آب در زنجان جان سه فرد روستایی را گرفت

چاه متروکه آب در زنجان جان سه فرد روستایی را گرفت

قائم مقام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان از مرگ تلخ سه فرد روستایی در درون چاه متروکه آب خبر داد.

امیرحسین ایلیایی روز شنبه گفت: این حادثه حوالی ساعت ۱۶ جمعه در کیلومتر ۹۰ مسیر ارتباطی زنجان – میانه در اطراف روستای سلطان آباد اتفاق افتاد.
وی افزود: مقنی وقتی درون چاه قرار می گیرد پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل کمبود اکسیژن و کاهش سطح هوشیاری در آب غوطه ور می ماند که در این لحظه یکی از حاضرین در صحنه برای نجات مقنی وارد چاه شده و خود نیز دچار حالت خفگی می گردد که در نتیجه نفر سوم برای نجات این ۲ نفر دل به چاه می زند که متاسفانه او نیز به وضعیت آنان دچار می شود.
ایلیایی اظهار کرد: نفر چهارم با دیدن این صحنه، ریسک نمی کند و بلافاصله برای نجات جان این سه نفر با مرکز اورژانس تماس می گیرد و عوامل مستقر در پایگاه اورژانس سلطان آباد در مدت چهار دقیقه به محل حادثه می رسد.
وی ادامه داد: عوامل اورژانس مستقر در پایگاه های دره لیک و ایده لو یکی پس از دیگری به محل حادثه می رسند و چون برای بیرون کشیدن آنان از درون چاه نیاز به تجهیزات خاص بوده بنابراین از طریق مرکز پیام اورژانس موضوع به آتش نشانی شهرداری زنجان اطلاع داده می شود.
ایلیایی افزود: متاسفانه این سه نفر قبل از رسیدن آمبولانس ها به محل جان خود را از دست داده بودند و آتش نشانان پس از رسیدن بر بالای چاه، عملیات نجات را آغاز کردند که در نهایت جسد آنان بیرون کشیده شد.
قایم مقام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان میانگین سنی فوت شدگان را ۳۸ تا ۴۳ سال اعلام و همچنین به یک مورد حادثه گازگرفتگی در گلشهر کاظمیه زنجان نیز اشاره کرد و گفت: در این حادثه مردی حدود ۶۰ ساله حوالی ساعت ۹ شب بر اثر نشت و استنشاق گاز شهری دچار مسمومیت شد که با حضور عوامل اورژانس مصدوم به بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان منتقل شد و از مرگ حتمی نجات یافت.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code