با اسید لوله بازکن گرفتگی لوله ها را باز کنید!

با اسید لوله بازکن گرفتگی لوله ها را باز کنید!

با اسید لوله بازکن گرفتگی لوله ها را باز کنید!

یکی از رایج ترین مشکلات رایج در حوزه ساختمان و تاسیسات فنی گرفتگی لوله های فاضلاب است که بسیاری از مردم با آن دیگر هستند. زمانی که لوله فاضلاب دچار گرفتگی می شود دیگر به هیچ وجه نمی توان از آن استفاده کرد و به کلی از کار می افتد. اگر گرفتگی در سینک ظرفشویی یا توالت باید که دیگر باید ساختمان را تعطیل کرد. چون دیگر عملا امکان زندگی کردن در ساختمان وجود نخواهد داشت. روش های مختلفی برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب وجود دارد که یکی از آنها استفاده از اسید لوله بازکن است. اسید لوله بازکن یکی از روش های لوله بازکنی است که در عین کارایی بالا و قدرت رفع گرفتگی، می تواند برای افراد خطرناک باشد. در این مطلب بیشتر در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

همانطور که گفتیم گرفتگی لوله های فاضلاب یکی از شایع ترین مشکلات موجود در ساختمان ها هستند که مردم برای حل این مشکل آسان ترین روش انتخاب می کنند. به نظر برخی استفاده از اسید لوله بازکن ساده ترین روش برای رفع گرفتگی لوله است در حالی که روش های بهتر و ساده تری هم وجود دارد. به هر حال یکی از پرکاربردترین لوله بازکن ها اسید لوله بازکن است که در بسیاری از خانه ها پیدا می شود. با ریختن مقداری از این اسید می توان گرفتگی برخی از لوله ها را باز کرد.

رفع گرفتگی لوله با اسید لوله بازکن

اسید لوله بازکن یا محلول لوله بازکن ماده ای اسیدی و شیمیایی است که با ریختن آن در لوله های فاضلاب گرفتگی لوله رفع شده  و مسیر فاضلاب باز می شود. این ماده در انواع مایع و جامد وجود دارد که تماس آن با لوله فاضلاب و گرفتگی های درون آن باعث می شود گرفتگی به سرعت باز شود.

به خاطر عملکرد آسان و سریع این محلول ها و فروش آن در فروشگاه ها اکثر مردم برای حل مشکلات گرفتگی لوله در خانه خود یکی از این محلول ها را دارند. محلول لوله بازکنی صاف، محلول رخشا، محلول درخشنده، پودر چینه، پودر منشاد و … برخی از محلول و پودرهای لوله بازکنی هستند که توسط شرکت های مختلف تولید شده و در معرض فروش قرار گرفته است. برای رفع گرفتگی لوله به کمک اسید لوله بازکن باید محلول یا پودر را در داخل لوله فاضلاب خالی کنید.

اگر گرفتگی در سینک ظرفشویی است و یا این که گرفتگی فاضلاب حمام مشکل شماست می توانید از اسید لوله بازکنی برای حل مشکل استفاده کنید. به این صورت که مقدار مشخصی از محلول را در داخل کفشور حمام یا فاضلاب سینک خالی کنید و دقایقی منتظر بمانید تا اسید کار خود را انجام دهید. پس از آن با یک تلمبه لوله بازکن تلاش کنید تا گرفتگی را باز کنید. توجه کنید که ریختن محلول در لوله باعث می شود گرفتگی ها از بین بروند و با یک فشار تلمبه به راحتی لوله باز شود.

اسید لوله بازکن چطور گرفتگی لوله را باز می کند؟

اسید لوله بازکن همانطور که از نمایش مشخص است یک اسید است که خاصیت شیمیایی و خورندگی دارد. ریختن این ماده در داخل لوله باعث می شود گرفتگی داخل آن از بین برود. اما نکته این است که محلول در کنار باز کردن لوله فاضلاب خود لوله را هم از بین می برد. یعنی هم لوله آسیب می بیند و هم گرفتگی ها که آسیب دیدن گرفتگی ها باعث باز شدن لوله می شود. البته آسیب وارده به لوله ها به قدری نیست که آن را از بین ببرد اما استفاده مداوم از این محلول های اسیدی مخصوص لوله بازکنی می تواند در لوله اثر کرده و آن را سوراخ نماید.

همچنین این محلول ها به خاطر داشتن خاصیت شیمیایی و اسیدی برای سلامتی انسان هم مضر هستند. استنشاق آنها و یا تماس اسید لوله بازکن با پوست می تواند مشکلاتی را برای سلامت انسان به وجود آورد. پس در این مورد هم باید توجه کافی داشته باشید.

هنگام استفاده از محلول های لوله بازکنی نکات ایمنی و فنی را رعایت کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشو. همچنین در صورتی که مشکلی در لوله بازکنی شما با اسید لوله بازکن ایجاد شد و نتوانستید مشکل را حل کنید حتما با ما تماس بگیرید. متخصصین کاوه آماده حل مشکل شما هستند. ما با استفاده از فنر لوله بازکنی مشکل شما را در کوتاه ترین زمان حل می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code