چطور با جوش شیرین لوله فاضلاب را باز کنیم؟

چطور با جوش شیرین لوله فاضلاب را باز کنیم؟

چطور با جوش شیرین لوله فاضلاب را باز کنیم؟

روش های خانگی لوله بازکنی یکی از ساده ترین روش های رفع گرفتگی لوله ها هستند که لوله بازکنی با جوش شیرین رایج ترین نوع آن می باشد. جوش شیرین یکی از پودرهای پرخاصیت و کاربردی است که می توان از آن با اهداف مختلف استفاده کرد. یکی از مصارف جوش شیرین از بین بردن بوی بد فاضلاب و رفع گرفتگی لوله فاضلاب می باشد. جوش شیرین خاصیت شویندگی دارد و می تواند لوله فاضلاب را به خوبی شستشو دهد. از این جهت از جوش شیرین برای رفع بوی بد و باز کردن لوله فاضلاب استفاده می شود. در ادامه بیشتر در مورد لوله بازکنی با جوش شیرین توضیح داده شده است.

لوله های فاضلاب به دلایل مختلف دچار گرفتگی می شوند و برای باز کردن آنها از روش های مختلف استفاده می شود. یکی از روش های لوله بازکنی استفاده از محلول های خانگی است که می تواند تا حد زیادی در باز کردن لوله ها مفید و موثر باشد. در این مطلب به شما آموزش داده می شود که چطور گرفتگی لوله را با استفاده از محلول خانگی حاوی پودر جوش شیرین باز کرده و آن را لوله بازکنی نمایید.

لوله بازکن خانگی؛ روش های لوله بازکنی در خانه

در عین حال که گرفتگی های مختلفی در لوله های فاضلاب ایجاد می شود، روش های متنوعی هم برای رفع این گرفتگی ها معرفی شده است. روش های متعددی جهت باز کردن لوله های فاضلابی وجود دارد که بسیاری از آنها توسط شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چاه و تکنسین های این حوزه مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی، فنر برقی، دستگاه تراکم هوا، دستگاه واترجت و … همه روش هایی هستند که امکان استفاده از آنها در خانه وجود ندارد و تنها سرویس کاران فعال در این حوزه می توانند از آنها استفاده کنند.

از این روی روش هایی ساده و ارزان معرفی شده تا افراد غیرمتخصص هم بتوانند از آنها استفاده کرده و گرفتگی لوله فاضلاب را خودشان باز کنند. روش های لوله بازکنی در خانه هم بسیار متنوع است و برای باز کردن گرفتگی لوله های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از چاه بازکن، محلول شیمیایی لوله بازکنی، فنر دستی لوله بازکنی، آب جوش، محلول های ارگانیک خانگی و … روش هایی هستند که می توان از آنها برای رفع گرفتگی لوله در خانه استفاده نمود.

یکی از ساده ترین روش های خانگی برای لوله بازکنی در منزل استفاده از پودر جوش شیرین است. جوش شیرین پودری جادویی است که در موارد مختلف کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آن موارد گرفتگی لوله فاضلاب است. جوش شیرین همچنین برای از بین بردن بوی بد فاضلاب هم کاربرد دارد. جوش شیرین خاصیت شویندگی دارد و می تواند جداره لوله ها را به خوبی شستشو داده و بو و جرم را از آنها بزداید. به همین جهت است که یک لوله بازکنی طبیعی و بسیار خوب است. 

لوله بازکنی با جوش شیرین

همانطور که ذکر شد جوش شیرین پودری جادویی است که می توان از آن برای لوله بازکنی و رفع بوی بد استفاده کرد. لوله بازکنی خانگی را می توان به راحتی با جوش شیرین انجام داد بدون این که هزینه ای صرف کنید. در عین حال می توانید به سرعت گرفتگی لوله را باز کرده و مشکل خود را حل کنید. محلول جوش شیرین یکی از قوی ترین محلول هیا خانگی لوله بازکنی است که به عنوان یک لوله بازکنی طبیعی و ارگانیک شناخته می شود که برای انسان هیچ خطری ندارد. 

روش های خانگی متعددی تا به حال معرفی شده که از جوش شیرین در آن استفاده شده است. بسیاری از امور نظافتی آشپزخانه را می توان با جوش شیرین انجام داد. رفع گرفتگی سینک، از بین بردن بوی بد آشپزخانه، باز کردن لوله فاضلاب و … همه به وسیله محلول های ساخته شده با جوش شیرین انجام می شود. در موارد بسیاری لوله های فاضلاب به جهت ورود روغن و چربی و زباله های ریز دچار گرفتگی می شوند. در حمام ورود مو، چرک، صابون و … به داخل فاضلاب باعث انسداد لوله ها می شود.

برای باز کردن لوله فاضلاب لازم نیست از اسید یا محلول های شیمیایی لوله بازکنی استفاده کنید. به جای آن از لوله بازکن های طبیعی همچون سرکه، جوش شیرین، آب جوش و … استفاده کنید که هم بدون هزینه هستند و هم برای شما و لوله فاضلاب ضرری ایجاد نمی کنند.

روش باز کردن لوله فاضلاب سینک با محلول جوش شیرین

زمانی که احساس کردید فاضلاب سینک به سختی تخلیه می شود و آب داخل ظرفشویی جمع شده است احتمال دارد گرفتگی در لوله فاضلاب ایجاد شده باشد. در این صورت می توانید از روش زیر برای باز کردن گرفتگی سینک استفاده کنید. برای ساخت لوله بازکنی خانگی مواد زیر را لازم دارید.

– جوش شیرین
– سرکه
– آب جوش

برای شروع کار لوله بازکنی در خانه ابتدا باید جوش شیرین را با سرکه مخلوط نمایید. سرکه هم همچون جوش شیرین یک ماده اسیدی است که می تواند لوله فاضلاب را شستشو داده و رسوب های آن را از بین ببرد. دو ماده را ترکیب کرده و آنها را داخل لوله فاضلاب بریزید. این محلول باید بتواند به عمق گرفتگی لوله نفوذ کند. بنابراین حتما باید لوله فاضلاب خالی از آب باشد. اگر آب داخل لوله و سینک پر شده باشد و شما محلول را در آن خالی کنید به احتمال زیاد هیچ تاثیری نداشته باشد. بنابراین سعی کنید آب سینک را به روشی تخلیه کنید.

پس از ریختن محلول داخل لوله فاضلاب و راه آب ظرفشویی باید صبر کنید تا محلول به خوبی به عمق گرفتگی لوله ها نفوذ کند. در این صورت خاصیت شویندگی سرکه و جوش شیرین می تواند به خوبی رو گرفتگی لوله ها اثر کرده و آن ها را باز نماید. پس به اندازه کافی برای این کار صبر داشته باشید.

لوله بازکنی با جوش شیرین زمان زیادی لازم دارد. پس بهتر است بگذارید شب تا صبح محلول داخل لوله باقی بماند. پس از این زمان مطمئن هستید که لوله به خوبی از محلول خانگی متاثر شده باشد و دیگر می توانید مرحله بعدی را انجام دهید. آب جوش هم به جهت دمای بالای خود خاصیت شویندگی دارد و می تواند گرفتگی لوله ها را تا حد خوبی باز کند. به عنوان مرحله بعد باید آب جوش حاضر کرده و آن داخل لوله سینک خالی کنید. با ریختن آب جوش داخل لوله دیگر مطمئن خواهید شد که گرفتگی های لوله به خوبی شسته شده و از بین رفته اند.

این محلول لوله بازکنی تنها برای گرفتگی های ساده و ارگانیک لوله ها مفید و موثر است. گرفتگی هایی که ناشی از روغن و چربی و یا پوست میوه باشند و لوله سینک را مسدود نموده باشند. اگر مشکل به خاطر خاک و سنگ و … باشد به هیچ عنوان امکان لوله بازکنی آن با به این صورت وجود ندارد و برای رفع آن باید به ناچار از یک شرکت خدمات فنی کمک بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code