خدمات ۲۴ ساعته – مشاوره و بازدید رایگان

علل پر شدن چاه فاضلاب

نکات مهم در حفر چاه فاضلاب

علل پر شدن چاه فاضلاب

سالیان زیادی است از چاه برای دفع فاضلاب استفاده می شود. به همین دلیل حفر چاه فاضلاب اهمیت فراوانی دارد. برای حفر یک چاه فاضلاب مناسب لازم است نکاتی مهم و حیاطی رعایت شوند تا علاوه بر انجام کار به صورت اصولی، نتیجه کار هم که همان چاه فاضلاب است به طوی استانداری حفر شود. در این مطلب قصد داریم نکات مهم در حفر چاه را به شما آموزش دهیم.

پیش از این که شبکه فاضلاب شهری وجود نداشت، ساختمان ها فاضلاب خود را در چاه های فاضلاب دفع می کردند. چاه فاضلاب یا همان چاه جذبی چاهی است که فاضلاب ساختمان در آن تخلیه می شود و پس از گذشت زمان، آب آن جذب زمین خواهد شد. چنین چاه هایی در همه ساختمان ها وجود داشت و روزانه مقادیز زیادی فاضلاب وارد آن می شد. همین موضوع نشان دهنده اهمیت فراوان این نوع چاه می باشد. به همین دلیل ما نکاتی مهم در این خصوص را در این مطلب ذکر کرده ایم.

چاه انواع مختلفی دارد که چاه فاضلاب یکی از آنهاست. چاه سپتیک، چاه ارت و چاه فاضلاب (چاه جذبی) سه نوع چاه هستند که چاه جذبی رایج ترین نوع چاه است. برای حفر چاه جذبی که همان چاه فاضلاب است باید نکاتی مهم مورد توجه قرار گیرد تا هم خطرات حفر چاه کم شود و هم چاه حفر شده دارای استاندارد باشد.

اهمیت چاه فاضلاب در چیست؟

یک اهمیت چاه فاضلاب ناشی از این است که این نوع چاه محل دفع فاضلاب همه ساختمان ها می باشد. پس باید توانایی جذب و دفع مقادیر زیادی فاضلاب را داشته باشد. بنابراین لازم است علاوه بر توجه به اصول حفر چاه، به جنس خاک، عمق چاه و حجم انباره به خوبی توجه شود و این مولفه ها متناسب با جمعیت ساختمان و حجم فاضلاب تولیدی تعیین شود. رعایت این موارد و حفر چاه مورد نیاز تنها توسط مقنی های حرفه ای و متخصصینی قابل انجام است که در این حوزه تبحر و تجربه کافی داشته باشند. 

دیگر اهمیت چاه های فاضلاب در این است که این چاه در زیر ساختمان حفر می شود و در صورتی که نکات ایمنی و فنی حفر آن رعایت نشده باشد و در نتیجه چاه حفر شده استاندارد نباشد، ممکن است پس از مدتی دچار حادثه شود. در خبرها حوادث مختلفی بیانگر ریزش چاه فاضلاب می باشد که به دلایل مختلفی ایجاد می شود. کوچک ترین مشکل چاه های غیراستاندارد، پر شدن سریع چاه می باشد.

فارغ از این موارد قصد ما این بود که در این مطلب نکات مهم و حیاتی در حفر چاه فاضلاب را به شما معرفی کنیم تا ضمن اطلاع از آنها، هنگام حفر چاه به آنها توجه داشته باشید. این نکات در ویدیو زیر به خوبی نمایش داده شده و به شما آموزش داده می شود. 

در صورتی که با مشاهده این ویدیو آموزشی سوالی در خصوص حفر چاه در ذهن شما ایجاد شد حتما آن را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا بتوانید پاسخ آن را به شما ارائه نماییم. همچنین اگر مشکلی در مورد حفر چاه دارید و یا نیاز دارید که در ساختمان خود چاه فاضلاب حفر کنید، ما آماده هستیم تا با یک تماس شما در محل حاضر شده و چاه فاضلاب شما را حفر کنیم.

یک پاسخ به “نکات مهم در حفر چاه فاضلاب”

  1. سلام یه سوال داشتم از خدمتتون،حجم چاه جذبی آب حمام و آشپزخانه برای تعداد افراد دو نفر چقد میشه؟چاه میله ای میخواهیم حفر کنیم انباره نیاز نداریم،عمق چاه میله ای چقدر باید باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *