آموزش باز کردن چاه دستشویی با محلول شیمیایی چاه بازکن

آموزش باز کردن چاه دستشویی با محلول شیمیایی چاه بازکن

آموزش باز کردن چاه دستشویی با محلول شیمیایی چاه بازکن

کسانی که با گرفتگی توالت و دستشویی مشکل دارند همیشه به دنبال یک راه حل مناسب جهت رفع گرفتگی آن هستند. برای باز کردن چاه دستشویی روش های خوبی وجود دارد که ما آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. اما در این مطلب می خواهیم به طور اختصاصی در مورد باز کردن چاه دستشویی با محلول به شما توضیح دهیم. در اینجا آموزش خوب و کاملی جهت انجام لوله بازکنی در خانه به کمک محلول شیمیایی به شما آموزش داده می شود تا به راحتی گرفتگی لوله ها را باز نمایید.

باید بدانید که باز کردن چاه دستشویی و توالت کار چندان پیچیده ای نیست و به راحتی می توان مشکل آن را حل کرد. چراکه اصلا گرفتگی چاه دستشویی از نوع گرفتگی های سخت نیست. در اکثر مواقع گرفتگی توالت به این دلیل است که فضولات در داخل سیفون گیر کرده اند و اجازه عبور آب را نمی دهند. این مشکل با ریختن مقدار زیادی آب حل خواهد شد. اما در صورتی که مشکل جدی باشد و فضولات باقی مانده در لوله سخت شده باشند دیگر امکان باز کردن لوله با آب وجود ندارد و باید از روش های دیگری استفاده کرد.

روش های مختلفی برای باز کردن چاه دستشویی وجود دارد که یکی بهترین و رایج ترین آنها استفاده از فنر لوله بازکن است. اما فنر لوله بازکن در اختیار همه افراد وجود ندارد و تنها لوله بازکن ها به این دستگاه دسترسی دارند. پس کسانی که می خواهند خودشان در خانه لوله بازکنی انجام دهند باید از روش های جایگزین استفاده کنند. یک روش جایگزین فنر، استفاده از محلول لوله بازکنی است .

استفاده از محلول برای باز کردن چاه دستشویی

با این که محلول های لوله بازکنی خطرات فراوانی دارند و برای سلامت انسان و لوله فاضلاب خطرناک هستند، با این حال فواید آنها هم کم نیست و برای رفع گرفتگی های مختلف مفید هستند. در این مطلب روش باز کردن چاه دستشویی به کمک محلول لوله بازکنی به شما آموزش داده شده است. آن را به خوبی بخوانید و به آسانی در خانه لوله بازکنی انجام دهید.

اگر تا به حال لوله بازکنی انجام نداده اید، هیچ نگران نباشید چون این کار هیچ سختی و مشکلی ندارد و به راحتی امکان انجام آن برای خانم ها هم میسر است. تنها کافیست با دقت آموزش را مطالعه کرده و مراحل آن را یک به یک انجام دهید.

۱- محلول شیمیایی چاه بازکن تهیه کنید

برای شروع کار لازم است یک نمونه محلول شیمیایی لوله بازکنی مخصوص باز کردن چاه توالت داشته باشید. این محلول مایه اصلی لوله بازکنی در این آموزش است و کار اصلی رفع گرفتگی را انجام می دهد. البته توجه داشته باشید که همیشه استفاده از محلول به عنوان آخرین روش لوله بازکنی استفاده می شود. اگر همه روش های دیگر کار ساز نبود، از محلول استفاده کنید.

نکته دیگر این که استفاده از محلول تنهابرای رفع گرفتگی های ساده و غیرسخت کارساز است. اگر گرفتگی چاه یا لوله شما به وسیله گیر کردن شی داخل لوله رخ داده است بهتر است از روش های بیرون آوردن اشیاء از داخل لوله و روش های دیگر لوله بازکن استفاده کنید. روش های دیگر را می توانید از میان مطالب آموزشی لوله بازکنی پیدا کنید.

لوله بازکنی دستشویی با محلول شیمیایی چاه بازکن

۲- مقدار مشخصی از محلول را داخل توالت خالی کنید

پس از فراهم شدن شرایط و تهیه محلول، طبق دستورالعمل نوشته شده روی بسته بندی محصول مقدار مشخصی از آن را در توالت خالی کنید. پس از ریختن محلول حتما پنجره یا دریچه موجود در سرویس بهداشتی را باز کنید و تهویه آن را روشن نمایید. به خاطر این که گازهای سمی و خطرناکی از این محلول ها متصاعد می شود که برای انسان مضر است. حتی بهتر است از محیط دور شوید و بگذارید دقایقی محلول در توالت باقی بماند تا کار خود را انجام دهد.

پس از گذشت زمان سراغ توالت بروید و وضعیت را بررسی کنید. فلاش تانک را بکشید تا مقداری آب وارد کاسه توالت شود. اگر مشکل رفع شده باشد باید آب از چاه توالت تخلیه شود و چیزی داخل کاسه باقی نماند. اما اگر دیدید فاضلاب از کاسه تخلیه نمی شود، برای بار دوم محلول داخل کاسه نریزید. به احتمالی گرفتگی سختی در لوله ایجاد شده که با محلول رفع نمی شود و باید از فنر لوله بازکن برای باز کردن توالت استفاده نمود.

اگر مشکل از جانب رفع گرفتگی لوله دارید و خودتان نمی توانید آن را رفع کنید بهتر است کار را به متخصصین این کار بسپارید. شرکت های لوله بازکنی فعال و با تجربه در تهران آماده خدمت رسانی به همشهریان هستند. متخصصین حرفه ای تاسیسات کاوه آمادگی دارند در هر ساعت از شبانه روز در محل حاضر شده و انواع گرفتگی لوله ها را رفع نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code