برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب چه باید کرد؟

برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب چه باید کرد؟

برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب چه باید کرد؟

از جمله مشکلات رایج در ساختمان ها گرفتگی لوله فاضلاب است که بسیاری از افراد با این مشکل مواجه شده اند. گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان مشکل جدیدی نیست و در گذشته هم وجود داشته اما امروزه روش های زیادی برای جلوگیری از آن وجود دارد که با رعایت آنها می توان از گرفتگی لوله فاضلاب جلوگیری کرد. اگرچه در صورت ایجاد گرفتگی نیز شرکت های لوله بازکنی زیادی وجود دارند که به راحتی مشکل را حل می کنند.

جهت جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب برای این که لوله فاضلاب شما مسدود نشود نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می توان به این مهم دست یافت. با رعایت این نکات می توانید خیال خود را از جهت گرفتگی و مسدود شدن لوله های فاضلاب ساختمان راحت کنید و دیگر نگران مشکلات لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله نباشید. تنها کافیست نکات مذکور را رعایت کنید.

ورود مواد اضافی به داخل لوله علت اصلی گرفتگی ها

لوله فاضلاب محل عبور مایعات آب و فاضلاب می باشد و ظرفیت اشیاء و مواد دیگر را ندارد. به همین دلیل علت اصلی گرفتگی های لوله در ساختمان ها ورود اشیاء و مواد اضافی به داخل لوله می باشد. این مواد با ورود به داخل لوله در خمیدگی ها و زانویی های لوله تجمع می کنند و پس از مدتی باعث مسدود شدن کلی لوله خواهند شد. پس متوجه شدیم که چه چیزی عامل اصلی گرفتگی های لوله می باشد. پس برای جلوگیری از گرفتگی لوله ها باید از ورود مواد اضافی به داخل لوله جلوگیری کرد.

بنابراین اولین و مهم ترین نکته و در عین حال ساده ترین نکته و راه پیشگیری از گرفتگی لوله مشخص شد. جلوگیری از مورد اشیاء به داخل لوله فاضلاب عامل اصلی پیشگیری از گرفتگی لوله می باشد. به راحتی می توان از ورود مواد اضافی به داخل لوله جلوگیری کرد و از گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان پیشگیری به عمل آورد.

اما چه موادی باعث ایجاد گرفتگی می شود. قطعا برای شما هم سوال است که چه موادی باعث می شود که پس از مدتی لوله دچار انسداد شود و نیاز به لوله بازکنی پیدا کند. علاوه بر اشیاء بزرگ مانند گوشی، سنگ، شانه، صابون که اندازه آنها بزرگ است و در داخل لوله ایجاد گرفتگی می کنند، مواد کوچک نیز می توانند باعث ایجاد این مشکل شوند. مواد ریزی از قبیل، مو، آشغال های کوچک، تفاله چای، برنج، باقیمانده مواد غذایی، نان، دستمال کاغذی، تیغ، نوار بهداشتی، گوش پاکن، تکه های پارچه، کاغذ و مواد ریز دیگری که با فاضلاب مخلوط می شوند و در دیواره لوله ها رسوب ایجاد می کنند.

انسداد لوله فاضلاب با ورود مواد اضافی

این رسوب ها در گذر زمان قطور می شوند و سرعت عبور فاضلاب را کاهش می دهند. در این صورت مشاهده می شود که سرعت مکش آب در کف شوی کاهش پیدا کرده و آب پایین نمی رود. پس از این لایه های اضافی در دیواره لوله می تواند به انسداد کامل لوله منجر شود و در این صورت است که دیگر آب پایین نمی رود و فرد متوجه می شود لوله گرفته است.

برای جلوگیری از ورود مواد اضافی ریز مانند مو و خاک می توان از توری های مخصوص کف شوی و ظرفشویی استفاده کرد که جلوی ورود مواد را می گیرد. گرفتگی های پی در پی می تواند ناشی از ورود مداوم مواد به داخل لوله و یا وجود مشکل در سیستم فاضلاب ساختمان باشد. اگر به طور ناخواسته مواد ریزی وارد لوله شدند مقداری آب داخل لوله بریزید. این کار باعث می شود از باقی ماندن آنها در لوله جلوگیری شود و مواد اضافی به سمت چاه حرکت کنند.

با تمام این موارد اگر لوله مشکل گرفتگی لوله برای شما بوجود آمد ما آماده خدمت رسانی به شما هستیم. لوله بازکنی کاوه به صورت شبانه روزی در تهران و شهرهای حومه اقدام به لوله بازکنی می نماید.

منبع: خانه پاک

یک دیدگاه در “برای پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب چه باید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code