برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام چه کنیم؟

برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام چه کنیم؟

برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام چه کنیم؟

یکی از ده ها لوله فاضلاب موجود در ساختمان لوله فاضلاب حمام است که ممکن است به دلایل مختلف دچار گرفتگی شود. گرفتگی لوله فاضلاب حمام یکی از رایج ترین نوع گرفتگی در لوله های فاضلاب است که در پروژه های لوله بازکنی به آن برخورد می کنیم. این نوع گرفتگی معمولا به دلیل ورود مواد زائد و یا سقوط اشیاء به داخل کفشور حمام رخ می دهد که می توان به راحتی از آن جلوگیری کرد. در عین حال روش هایی وجود دارد که به کمک آن می توان گرفتگی ایجاد ایجاد شده در لوله فاضلاب را رفع نمود. ما قصد داریم در این مطلب روش های باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام را برای شما ذکر کرده و به شما آموزش دهیم.

لوله فاضلاب حمام از جمله مهمترین لوله های فاضلاب در ساختمان است که به دلایل مختلف دچار گرفتگی می شود. در بسیاری از موارد کفشور حمام عامل اصلی گرفتگی لوله فاضلاب است و مشاهده می شود که آب از کفشور حمام بالا زده است. در چنین مواردی است که گفته می شود فاضلاب حمام گرفته است و باید لوله بازکنی شود. ایجاد گرفتگی در فاضلاب حمام مشکلات عدیده ای را ببرای ساکنین ایجاد می کند که یکی از آنها از کار افتاده حمام و سرویس بهداشتی مخصوصا در آپارتمان ها می باشد. 

در چنین وضعیتی بهترین کار این است که توسط یک لوله بازکن حرفه ای لوله بازکنی حمام انجام شود. باید به سرعت با یک تکنسین حرفه ای لوله بازکنی تماس بگیرید و از او بخواهید که گرفتگی لوله را برای شما باز کند. معمولا شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه با روش های نوین و با استفاده از دستگاه های مخصوص به راحتی گرفتگی لوله ها را باز می کنند. اما بهتر است بیشتر در مورد این گرفتگی بدانید.

علت گرفتگی لوله فاضلاب حمام چیست؟

می دانیم که همه لوله های فاضلاب ممکن است دچار گرفتگی شود. لوله فاضلاب حمام هم همچون دیگر لوله ها به دلایل مختلف دچار گرفتگی می شود. گرفتگی سینک ظرفشویی، گرفتگی چاه توالت، گرفتگی کفشور حمام، توالت، گرفتگی روشویی، گرفتگی کفشور حیاط از جمله انواع مختلفی از گرفتگی لوله های فاضلاب هستند که ممکن است در ساختمان شما ایجاد شود. گرفتگی کفشور حمام یکی از رایج ترین انواع گرفتگی فاضلاب است که به علل مختلفی ایجاد می شود. اما در همه لوله های فاضلابی علت اصلی ورود اشیاء و مواد زائد به داخل لوله می باشد. این مواد و اشیاء وارد لوله شده و در مسیر حرکت می کنند تا به سیفون لوله می رسند. در سیفون که قطر لوله کاهش پیدا می کند شی به دام افتاده و گرفتگی ایجاد می کند. به همین خاطر اکثر گرفتگی های لوله در سیفون آن ایجاد می شود.

وضعیت لوله فاضلاب حمام هم به همین صورت است. مواد زائدی همچون مو، صابون، سفیدآب، دستمال کاغذی، تیغ، چربی، پلاستیک، چرک، سنگ پا پس از ورود به داخل لوله در داخل سیفون گرفتار می شوند. این عمل باعث می شود لوله دچار گرفتگی شده و مسیر آب به کلی مسدود شود. در چنین حالتی مشاهده می شود که آب از داخل کفشور حمام بالا زده است و به هیچ عنوان پایین نمی رود.

بهترین کار برای حل این مشکل و رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام جلوگیری از گرفتگی لوله است. یعنی باید توجه کنید که صابون یا سنگ به داخل کفشور نیافتد و باعث گرفتگی لوله نشود. 

چطور از گرفتگی لوله فاضلاب حمام جلوگیری کنیم؟

مطمئنا جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب بهتر از لوله بازکنی آن می باشد. اگر شما از ورود آشغال به لوله فاضلاب حمام جلوگیری کنید قطعا بهتر از باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام است. چراکه با انجام این کار دیگر مشکلی در لوله ایجاد نشده و هیچ هزینه ای بابت لوله بازکنی پرداخت نمی کند. 

برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب حمام لازم است از صافی های مخصوص این کار استفاده کنید. در بازار صافی های مخصوصی برای کفشورها وجود دارد که باعث می شود از ورود آشغال به لوله فاضلاب جلوگیری شود. با استفاده از این صافی ها در لوله فاضلاب می توانید مطمئن باشید که مشکلی برای لوله ایجاد نمی شود. معمولا در اکثر گرفتگی های لوله شاهد این هستیم که کفشور حمام دارای صافی نیست و به این جهت است که گرفتگی ایجاد شده است.  

اما در هر صورت ممکن است گرفتگی لوله ایجاد شود. ورود چربی و مو به داخل لوله حمام می تواند باعث گرفتگی شود. در این صورت دیگر به ناچار باید از روش های لوله بازکنی استفاده نمایید. یکی از روش های لوله بازکنی استفاده از تلمبه دستی لوله بازکنی یا همان چاه باز کن است. در ادامه روش کار با آن را آموزش خواهید دید.

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام با تلمبه دستی

بهترین و ساده ترین روش برای رفع و باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام و دیگر لوله های فاضلاب استفاده از تلمبه دستی یا همان چاه بازکن است. تلمبه لوله بازکنی وسیله ای ساده و در عین حال مفید است که برای باز کردن اکثر گرفتگی های لوله موثر می باشد. اگر یکی از این لوله بازکن ها را در خانه داشته باشید در بسیاری از موارد نیاز به تکنسین لوله بازکنی نداشته و خودتان لوله بازکن خود خواهید  شد. 

روش کار با چاه بازکن یا لوله بازکن دستی به این صورت است که دهانه آن را روی دهانه لوله فاضلاب یا همان کفشور حمام قرار می دهد. باید طوری چاه بازکن را روی لوله قرار دهید که هیچ منفذی اطراف آن وجود نداشته باشد. سپس با چند بار فشار به دسته چاه بازکن تلاش کنید فشار هوای داخل دهانه چاه بازکن را به لوله فاضلاب وارد کنید. این کار باعث می شود فشار هوا گرفتگی لوله را باز کند. در صورتی که گرفتگی لوله فاضلاب ساده باشد قطعا به راحتی رفع خواهد شد. 

اما در صورتی که گرفتگی سخت باشد و یا این که به وسیله اجسام بزرگ ایجاد شده است. به ناچار باید از شرکت های خدمات فنی لوله بازکنی کمک بگیرید. شرکت خدمات فنی کاوه به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به همشهریان تهرانی در همه مناطق تهران می باشد. ما از بهترین متخصصین لوله بازکنی و با کمک دستگاه های مخصوص لوله بازکنی به رفع گرفتگی لوله همچون فنر لوله بازکن گرفتگی را برای شما باز کرده و هزینه لوله بازکنی را با تعرفه اتحادیه با شما حساب می کنیم. اگر هر نوع مشکلی در مورد گرفتگی لوله ها دارید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code