آشنایی با انواع فنر و سرفنرهای لوله بازکنی

آشنایی با انواع فنر و سرفنرهای لوله بازکنی

آشنایی با انواع فنر و سرفنرهای لوله بازکنی

زمانی که گرفتگی در داخل لوله ها ایجاد می شود، بهترین روش برای لوله بازکنی و رفع گرفتگی ان لوله استفاده از فنر لوله بازکنی است. استفاده از فنر نه تنها خسارتی به لوله ها وارد نمی کند بلکه تاثیر فوق العاده ای در رفع گرفتگی لوله نیز دارد که زمان انجام آن بسیار کوتان و نتیجه آن بسیار موثر می باشد. برخی حتی با استفاده از فنر، لوله بازکنی قابل تضمین ارائه می دهند. اما باید بدانید که فنرهای لوله بازکنی انواع مختلفی دارند که در این مطلب قصد داریم انواع فنر های لوله بازکنی و سرفنرهای لوله بازکنی را به شما معرفی نماییم.

می دانیم که گرفتگی لوله های فاضلاب انواع مختلفی دارد. برای رفع هر یک از گرفتگی ها روشی خاص وجود دارد. اما برخی روش ها هستند که برای اکثر گرفتگی ها کاربرد داشته و موثر هستند. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه لوله بازکنی فنری یا همان فنر لوله بازکن است.

فنر لوله بازکنی چه کاربردی دارد؟

فنر لوله بازکنی را می توان بهترین و مناسب ترین روش برای رفع گرفتگی لوله ها دانست. این وسیله ساده و پرکاربرد انواع مختلفی دارد که در این مطلب می خواهیم آنها را معرفی کنیم. به طور کلی دو نوع فنر لوله بازکن از نظر عملکرد وجود دارد که فنر دستی و برقی می باشد. فنر دستی تنها یکی فنر بلند لوله بازکنی است که فرد لوله بازکن یا سرویس کار خدمات فنی باید آن را با دست در لوله فرو کرده و گرفتگی را باز کند. به این کار در اصطلاح فنرزنی گفته می شود.

استفاده از فنر دستی برای افراد ناشی و ناآگاه به امور لوله بازکنی بسیار مناسب است. هر کسی می تواند یک فنر لوله بازکن دستی در خانه داشته باشد و در صورت بروز مشکل و گرفتگی لوله ها من جمله سیفون توالت، از آن برای رفع گرفتگی استفاده نماید.

اما دستگاه فنر لوله بازکن یا فنر لوله بازکن برقی به طور خودکار کار می کند. این دستگاه متشکل از یک فنر بلند و یک موتور الکتریکی است که با روشن شدن آن فنر به دوران در می آید و گرفتگی داخل لوله را باز می کند. این دستگاه تنها مختص شرکت های لوله بازکنی و خدمات فنی است. چراکه استفاده از آن نیازمند تجربه و تخصص است و البته حضور آن در یک خانه لزومی ندارد. استفاده از فنر برقی برای لوله بازکنی آپارتمان ها بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

انواع فنرهای لوله بازکنی

این دو دستگاه هر دو از فنرهای بلند استفاده می کنند که شباهت و تفاوت های مختلفی دارد. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت. فنرهای لوله بازکنی همانطور که خود متنوع هستند، سرفنرهای متنوعی نیز دارند که بر حسب نیاز تکنسین لوله بازکنی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع فنر و سرفنر لوله بازکنی باید بر اساس نوع لوله و نوع گرفتگی مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل سر فنر ها قابلیت تعویض و نصب روی فنر لوله بازکنی هستند و سرویس کار می تواند از هر یک که بخواهد استفاده نماید.

– فنر دستی لوله بازکنی

یکی از انواع فنر های لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی خانگی یا فنر دستی است. علت این نامگذاری این است که این نوع فنر با استفاده از دست گرفتگی لوله را باز می کند. همچنین این نوع فنر مناسب جهت مصارف خانگی و گرفتگی های توالت و کفشور در ساختمان می باشد. استفاده از این وسیله بسیار ساده و آسان است و هر فردی می تواند بدون داشتن هیچ دانش فنی از آن استفاده کرده و گرفتگی های ضعیف در لوله ها را باز کند.

استفاده از این فنر در صورتی موثر و مفید است که گرفتگی ایجاد شده در عمق لوله نباشد. چراکه در این صورت یا فنر به گرفتگی نمی رسد و یا این که امکان رفع گرفتگی با دست وجود ندارد. به علاوه این که گرفتگی های خاص نیازمند سرفنرهای مخصوص هستند که قطعا در خانه وجود ندارد.

اگر می خواهید برای خود یک فنر لوله بازکن دستی تهیه کنید بدانید که این فنر در طول های ۳ متر، ۴ متر، ۵ متر تا ۱۰ متر وجود دارد و بیشتر از این طول وجود ندارد. همچنین جنس فنر دستی از فولاد می باشد که باعث می شود مقاومت و طول عمر بالایی داشته باشد. اگر گرفتگی در عمق بیش از ده متر باشد باید از فنر برقی یا دستگاه مخصوص فنرزنی استفاده نمود.

– فنر برقی (دستگاه لوله بازکنی)

همانطور که گفته شد برای رفع گرفتگی های بالای ده متر باید از فنرهای بلند استفاده نمود که روی دستگاه لوله بازکنی وصل می شوند. به طور کلی برای عمق بالای ده متر از دستگاه های لوله بازکنی استفاده می شود. دستگاه لوله بازکنی همچون فنر دستی است با این تفاوت که دوران و فشار وارد شونده به گرفتگی توسط دستگاه ایجاد می شود. چون در فواصل طولانی امکان فشار آوردن به فنر توسط انسان وجود ندارد، از دستگاه های مخصوص استفاده می شود تا فشار لازم و کافی را به گرفتگی ها ایجاد کند.

فنر برقی یا دستگاه فنر لوله بازکنی متشکل از یک فنر بلند و یک موتور است. هنگام روشن شدن دستگاه موتور به حرکت در می آید و فنر را می چرخاند. در همین هنگام سرویس کار فنر را به داخل لوله هدایت می کند و آنقدر این کار را انجام می دهد تا سر فنر به گرفتگی برسد. در این هنگام فشار بر فنر را بیشتر می کند و سرعت چرخش دستگاه را هم افزایش می دهد. این کار باعث می شود فشار بیشتری به گرفتگی وارد آید و در کسری از زمان گرفتگی رفع شود.

دستگاه فنر لوله بازکنی بهترین وسیله برای رفع گرفتگی لوله ها است که در تمام شرکت های لوله بازکنی و خدمات فنی یک مدل از آن وجود دارد. این وسیله پرکاربرد و مفید پای ثابت اکثر گرفتگی لوله ها می باشد. اما این دستگاه هم همچون فنر دستی دارای سرفنر است. طول فنر باعث می شود سرفنر به گرفتگی برسد و کار خود را انجام دهد. پس می توان گفت که سرفنر نقش اصلی رفع گرفتگی را بازی می کند. بنابراین باید برای رفع گرفتگی از مناسب ترین سرفنرها استفاده نمود.

انوع سرفنرهای لوله بازکنی

برای رفع هر نوع گرفتگی در لوله ها، سرفنر مخصوصی وجود دارد. پس باید برای رفع گرفتگی های مختلف از سرفنرهای مختلف استفاده کرد. مثلا برای باز کردن گرفتگی توالت از یک سرفنر استفاده می شود و برای باز کردن کفشور حیاط یا پارکینگ از سرفنر دیگری استفاده می شود. حال ما می خواهیم انواع مختلف سرفنرهای لوله بازکنی را به شما معرفی کنیم.

– سر فنر الماسی
بهترین و محکم ترین سرفنر لوله بازکنی است که از آن برای خرد کردن سنگ و آجر و اشیا سخت درون لوله استفاده می شود.

– سر فنر اسیدی
که دارای خاصیت ضد خوردگی است و برای رفع گرفتگی توالت و لوله های فاضلابی کاربرد دارد که حاوی مواد اسیدی و شیمیایی هستند.

– سر فنر نیزه ای
همچون نیزه نوک تیز است و از آن برای فرو رفتن در اجسام همچون خاک و ماسه سفت شده استفاده می شود.

– سر فنر برسی
همچون برس می باشد که باعث می شود جرم، رسوب و چربی های ایجاد شده درون لوله فاضلاب از بین برود.

– سر فنر کوزه ای
همچون سرفنر برسی قابلیت از بین بردن جرم و رسوب درون لوله را دارد.

– سر فنر چاقویی
تیز و مخصوص بریدن و قطعه قطعه کردن پارچه یا الیاف گیر کرده درون لوله می باشد.

– سر فنر ابزار گیر
قابلیت اتصال به ابزارهای مختلف جهت انجام عملیات های خاص می باشد.

– سر فنر میله فنری
مخصوص اتصال دو فنر به یکدیگر و طولانی کردن فنر می باشد.

در پایان به شما توصیه می شود که در صورت امکان یک نمونه از فنر دستی لوله بازکنی را در خانه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل و گرفتگی توالت و لوله ها از آن استفاده نمایید. در غیر این صورت می توانید هنگام ایجاد گرفتگی در هر ساعت از شبانه روز حتی در نیمه شب با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

شرکت خدمات فنی کاوه یکی از حرفه ای ترین شرکت های خدمات فنی و لوله بازکنی در تهران است که خدمات متنوع خود را در تمام مناطق تهران به همشهریان ارائه می دهد. اگر مشکلی در مورد گرفتگی لوله دارد آن را با ما در میان بگذارید. سرویس کاران ما در کوتاه ترین زمان در محل حاضر می شوند و مشکل شما را با بهترین روش ها حل می کنند. در ضمن دستمزد ما پایین ترین تعرفه در تهران است و ما طبق تعرفه اتحادیه از شما هزیه دریافت می کنیم. لوله بازکنی ارزان را با ما تجربه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code